با مچ بند هوشمند زندگی سالم تری داشته باشید

1

امروزه، بیماری های قلبی و عروقی همچون فشار خون و دیابت بسیار شایع شده اند، به طوری که در آمریکا حدود ۸۴ میلیون نفر (یک سوم جمعیت آمریکا) دارای نشانه های اولیه دیابت هستند که به آن پیش دیابت گفته می شود. نکته جالب این است که ۹۰ درصد آن ها از این موضوع اطلاعی ندارند. مطالعات نشان می دهد که فشار خون نیز، موضوع رایجی است و نیاز به کنترل و مانیتور کردن دوره ای دارد. پس ضرورت وجود وسیله ای که بتواند تا حدودی این اطلاعات را در اختیار ما قرار دهد، ضروریست. یکی از بهترین وسایل جهت انجام این کار، مچ بند هوشمند است. به همین منظور در این مقاله در مورد مزایای خرید مچ بند هوشمند و کارهایی که این وسیله برای حفظ سلامتی شما انجام می دهد بحث خواهیم کرد.

۱-کنترل و مانیتور کردن فعالیت های روزمره

با داشتن مچ بند هوشمند می توانید مسافت پیمایش شده را در طول روز کنترل کنید. همچنین فعالیت های ورزشی دیگر همانند شنا و ژیمناستیک قابل ثبت می باشند. پس فعالیت هایی که در طول روز انجام می دهید کاملاً مشخص شده و می توانید آن را مورد ارزیابی قرار دهید.

2

۲- مانیتور کردن ضربان قلب حین فعالیت

مچ بندهای هوشمند امروزی توانایی مانیتور و محاسبه ضربان قلب را دارند. پس اگر مثلاً در حین یک فعالیت ورزشی ضربان قلب کمتر یا بیشتر از حد استاندارد باشد، شما را از وجود مشکلی در بدنتان مطلع می نماید. این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که بسیاری از بیماری ها اگر زود تشخیص داده شوند، راه درمان آنها بسیار ساده تر و بی دردسرتر خواهد بود.

۳- مانیتور کردن خواب

مطالعات بسیاری نشان داده اند که کیفیت و میزان خواب شما تاثیر بسزایی بر سلامت و نشاط افراد دارد. حتی در بسیاری از مقالات، ارتباط میزان خواب با میزان موفقیت افراد سرشناسی مثل مارک زاکربرگ، تیم کوک یا جف بزوس بررسی شده است که در نتیجه، خواب را عامل بسیار مهمی در موفقیت افراد معرفی کرده اند. مچ بند هوشمند ، هم میزان خواب شما را کنترل می کند، هم کیفیت آن را ثبت می کند. پس اگر بتوانیم به کمک این وسیله، به گونه ای برنامه ریزی کنیم که خوابی کافی و با کیفیت داشته باشیم، تأثیر مثبت آن را مشاهده خواهیم کرد.

۴- دنبال کردن تغییرات

مچ بندهای هوشمند این قابلیت را دارند که تغییرات یک آیتم را در یک بازه زمانی خاص ثبت و در قالب یک نمودار در اختیار شما قرار دهند. مثلاً میزان مسافت طی شده، تغییرات ضربان قلب و یا میزان مصرف انرژی، همگی به راحتی در بازه های زمانی مختلف در دسترس هستند. پس براحتی می توانید متوجه شوید که آیا پیشرفت دلخواه را داشته اید یا نه؟

3

۵- شما را با انگیزه نگه می دارد

حتماً شما هم افرادی را دیده اید که بسیار پر انگیزه و مشتاق، یک فعالیت ورزشی شروع کرده اند، اما پس از مدتی آن را رها می کنند. مزیت مچ بند های هوشمند این است که پیشرفت شما را نشان می دهند. شما با دیدن پیشرفت خود، قطعاً انگیزه ای مضاعف گرفته و سعی می کنید به هدف نهایی که برای خود ترسیم کرده اید برسید. همچنین می توانید این پیشرفت را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و در واقع یک رقابت سالم ایجاد کنید، این رقابت، قطعاً باعث پیشرفت مستمر شما خواهد شد.

همه موارد گفته شده به شرطی منجر به پیشرفت شما خواهد شد که به کیفیت مچ بند هوشمندی که قصد خرید آن را دارید توجه داشته باشید. کیفیت مچ بند هوشمند ، موارد بسیاری را به شدت تحت تأثیر خود قرار می دهد. از جمله این موارد می توان به عمر باتری، ظاهر شیک و زیبا و جنس و کیفیت قطعات به کار رفته شده و همچنین قیمت مچ بند هوشمند اشاره کرد. یک گزینه بسیار ساده جهت تشخیص کیفیت دستگاه، برند معتبر و گارانتی جامع و شناخته شده می باشد.

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


5 + 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top