راهنمای جامع خرید مچ بند هوشمند

1

مچ بند هوشمند، وسیله جذابی است که هر روز بر کارایی آن افزوده می شود. البته این کارایی های جدید بی هزینه هم نیستند. میزان قابلیت های موجود، مستقیماً با هزینه ای که باید برای خرید مچ بند هوشمند می پردازید ارتباط دارد. به همین منظور، در این گزارش سعی شده با بررسی قابلیت های مختلف موجود در مچ بند های هوشمند، اطلاعات لازم برای انجام خریدی موفق را بدست آورید، تا بتوانید هم با دید بهتری خرید خود را انجام دهید و هم هزینه اضافی بابت قابلیتی که به کار شما نمی آید نپردازید. در این صورت، خیال شما از بابت قیمت مچ بند هوشمند خریداری شده راحت خواهد بود.

اولین قدم آن است که تصمیم بگیرید مچ بند هوشمند بخرید یا نه؟ اگر جواب مثبت است، باید بتوانید برای سوال “چرا باید یک مچ بند هوشمند داشته باشیم؟“پاسخ قانع کننده داشته باشید. با استفاده از مچ بند هوشمند، می توان از میزان فعالیت های روزانه بدن آگاه شد و آن را با دوستان به اشتراک گذاشت. همچنین می توانید با کنترل کیفیت خواب و پیشرفت ورزشی، تسلط بیشتری بر کیفیت زندگی ورزشی خود داشته باشید.

۱- گام شمار

امروزه یکی از بدیهی ترین قابلیت هایی که یک مچ بند هوشمند دارد، گام شمار است. تقریبا همه مچ بندهای هوشمند، میزان پیاده روی یا دوندگی که در یک روز داشته اید را اندازه گیری می کنند. فرق میان مچ بند های هوشمند با کیفیت و ضعیف، در دقت اندازه گیری آن ها است و هر چه دقت آن بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

2

۲- داشتن GPS

اولین ویژگی داشتن GPS آن است که باعث می شود میزان جابجایی، پیاده روی یا دودندگی شما با دقت بیشتری اندازه گرفته شود. همچنین به شما کمک می کند که در هنگام پیاده روی یا دوچرخه سواری، بدون نیاز به گوشی تلفن همراه، به سادگی بهترین مسیر را انتخاب کنید.

۳- مانیتور کردن ضربان قلب

یکی از قابلیت های بسیار کاربردی که یک مچ بند هوشمند می تواند داشته باشد، قابلیت مانیتور کردن ضربان قلب است. همانگونه که می دانید امروزه در اثر رژیم های غذایی نامناسب که متاسفانه همه گیر هم شده است و همچنین فعالیت بدنی بسیار کم، مشکلات قلبی شیوع بالایی پیدا کرده اند. یکی از ساده ترین و کارآمدترین روش ها برای پایش وضعیت قلب و به طور کلی سلامت بدن، بررسی میزان ضربان قلب در حالات و وضعیت های مختلف می باشد تا اگر اختلاف فاحشی بین ضربان قلب شما با میزان استاندارد آن وجود دارد، راه چاره ای برای آن بیابید.

۴- میزان انرژی مصرفی بدن

این مورد نیز بخصوص برای افرادی که برنامه رژیم غذایی خاصی را دنبال می کنند بسیار مفید است. البته باید توجه داشت که اندازه گیری کالری مصرف شده در بدن کار ساده ای نیست. مچ بند هوشمند از الگوریتم های مختلف برای محاسبه انرژی مصرفی استفاده می کند که هر کدام از الگوریتم ها، دقت خاص خود را دارند. بیشتر مچ بند های هوشمند بر اساس میزان ضربان قلب این کار را انجام می دهند. مطالعات نشان داده است که ارتباط میزان کالری مصرف شده با ضربان قلب، برای همه افراد از رابطه یکسانی پیروی نمی کند و این دلیلی بر خطای این روش است.

3

۵- قابلیت مانیتور کردن خواب

ویژگی دیگری که در برخی مچ بندهای هوشمند وجود دارد، قابلیت بررسی میزان و کیفیت خواب شماست. بدین صورت که هم شما را از میزان خوابتان آگاه می کند که یعنی چند ساعت خواب بوده اید، هم کیفیت خواب را مشخص می کند و به این معنی که چه میزان از خواب شما، عمیق بوده است.

۶- ضد آب بودن

یکی از کاربردهای اصلی مچ بند هوشمند ، مشخص کردن میزان فعالیت روزمره شماست. شنا کردن یک فعالیت و ورزش دوست داشتنی بین افراد مختلف می باشد. پس اگر اهل شنا و استخر هستید، باید به قابلیت ضد آب بودن مچ بند هوشمند خود توجه ویژه ای داشته باشید. چون اگر این ویژگی را نداشته باشد، عملاً کارایی خود را از دست می دهد. البته اگر اهل شنا کردن هم نیستید، همچنان داشتن این قابلیت ضروری است، چون بدن انسان حین فعالیت های ورزشی عرق می کند و این رطوبت می تواند به مچ بند هوشمند صدمه بزند.

4

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


6 − 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top