فرم بدن و تاثیر آن بر انتخاب زیور آلات

1

زیور آلات یا همان اکسسوری ها، علی رغم ابعاد نسبتاً کوچکی که دارند، در درخشان شدن استایل شما بسیار تأثیر گذار هستند. اما رسیدن به این هدف نیازمند توجه به چند نکته است. یکی از مهم ترین این نکات، انتخاب اکسسوری ها، متناسب با فرم و ابعاد بدن می باشد. به این معنی که خرید زیور آلات که با بدن شما هماهنگی کاملی داشته باشند، می تواند تأثیر آن ها را چند برابر کند. در این ادامه این گزارش، به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

قبل از بررسی تأثیر اثر فرم و سایز اندام بدن بر انتخاب زیور آلات مناسب، به طور خلاصه به بررسی آنچه در انتخاب آقایان و خانم ها باید مورد توجه قرار گیرد می پردازیم. به عنوان مثال آقایان باید به ۴ نکته اساسی در خرید زیور آلات مردانه توجه کنند. اولین مورد، توجه کردن به موقعیتی است که می خواهند در آن حضور پیدا کنند. این مورد از آن جهت حائز اهمیت می باشد که به عنوان مثال، اگر آقایان، با زیور آلات در مراسم غمناک مانند تدفین شرکت کنند، می تواند به برداشت نامناسب از سمت دیگران منجر شود. نکته بعد، رعایت تعادل در استفاده از یک نوع زیور آلات است. به این معنی که استفاده همزمان از چند گردنبند می تواند به منحرف شدن تمرکز سایرین از استایل ایشان منجر شود. همچنین هماهنگی رنگ زیور آلات با رنگ پوست بسیار اهمیت دارد. زیور آلات سفید رنگ، بیشتر با رنگ پوست سرد و زیور آلات زرد رنگ، بیشتر با رنگ پوست گرم سازگارند. مورد آخر هم که در این گزارش به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت هماهنگی سایز بدن با سایز زیورآلات می باشد. پس اگر فردی ورزیده و درشت اندام هستید، از زیورآلات درشت استفاده کنید یا اگر فردی با اندام نسبتاً کوچک هستید، زیورآلات ظریف تر برای شما مناسب ترند.

2

انتخاب انگشتر

علاوه بر رنگ پوست، موارد دیگری را نیز باید در هنگام انتخاب انگشتر مدنظر قرار دهید. اگر انگشتان شما کوتاه هستند، برای شما انگشتری با قطر زیاد، جلوه خوبی نخواهد داشت. همچنین اگر دستان شما بزرگ است، از انگشتر های ضخیم استفاده نکنید. بی توجهی به این موارد باعث می شود انگشتان شما کوچک تر از اندازه واقعی بنظر برسند. اگر انگشتان شما کشیده است، نباید از انگشتر های نازک استفاده کنید، بلکه بهتر است از انگشترهای متوسط و پهن استفاده کنید تا جلوه بهتری داشته باشند. یک نکته در مورد انگشترهای نگین دار هم این است که به هماهنگی رنگ نگین آن با لباس هایتان دقت کنید.

انتخاب گردنبند

اگر گردن شما نسبتاً کوتاه است، گردنبند های ضخیم، اصلاً به شما پیشنهاد نمی شود. بلکه بهتر است به سراغ گردنبندهای نازک با طول متوسط یا بلند بروید. اگر به استفاده از پلاک هم علاقه دارید، فقط از مدل های نازک تر انتخاب کنید. در عوض از گردبندهای مدل چوکر (Choker) به هیچ عنوان استفاده نکنید. زیرا گردن شما را کوچک تر از میزان واقعی نشان می دهد. اگر گردنی بلند و کشیده دارید، مدل های چوکر می توانند گزینه ای بسیار جذاب باشند. بعلاوه گردنبندهای دارای پلاک هم برای شما مناسب خواهند بود. همچنین دست شما در انتخاب زنجیر بازتر خواهد شد و می توانید از مدل های نازک یا ضخیم استفاده کنید.

 

3

انتخاب گوشواره

در انتخاب گوشواره به عنوان یکی از پرطرفدارترین زیورآلات ، سایز گردن و فرم لاله گوش اهمیت دارند. اگر لاله گوش شما سایز و فرمی معمولی دارد، خوشبختانه بدون هیچ محدودیتی می توانید از انواع سایزها و مدل های گوشواره استفاده کنید. اما گوشواره های چسبان و بزرگ برای گوش های با لاله کوچک یا چسبیده مناسب نیستند. به عبارت دیگر، گوشواره های بزرگ برای گوش های با لاله های بزرگ تر مناسبند، زیرا بخشی از گوش را پشت خود پنهان می کنند.

4

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


4 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top