کدام کوله پشتی مناسب شماست؟

کوله-پشتی-پاییز-2.jpgff

انتخاب سایز مناسب کوله یکی از مهمترین نکات در انتخاب کوله پشتی به حساب می آید. سایز کردن درست کوله یکی از نکات حیاتی در راحتی شما و عملکرد مناسب کوله می باشد. اگر زیادی بزرگ یا کوچک باشد، وزن کوله پشتی و بار به درستی پخش نمی شود و بر قسمت های خاصی از بدن فشار بیش از حد وارد می آورد که باعث سخت تر شدن و دردناک شدن کوهنوردی و حرکت می شود. معمولا کوله های کوچک در یک سایز تولید می شوند که به این ترتیب فاکتور سایز در انتخاب کوله حذف می شود. وقتی بار های کم وزن را حمل می کنید، سایز کوله زیاد مهم نیست، اما برای بک پکینگ یا کوهنوردی شما برای راحتی در طولانی مدت نیاز به انتخاب سایز درست کوله خواهید داشت.

کدام سایز؟!
وقتی قصد انتخاب یکی از سایزهای اسمال مدیوم یا لارج ( سایز سیستم پشت کوله پشتی ) را داشته باشید، طول بالاتنه (از استخوان لگن تا مهره C7 گردن)  شماست که اهمیت دارد و نه قد شما.

اگر شما قصد خرید غیر حضوری یا خرید آنلاین کوله پشتی را دارید یک استاندارد اندازه گیری وجود دارد که خودتان می توانید با استفاده از آن به خوبی عمل کنید. از یکی از دوستان خود در هنگام اندازه گیری ارتفاع پشتتان کمک بگیرید. از یک متر اندازه گیری استفاده کرده و اندازه بین استخوان لگن و مهره C7 گردنتان را اندازه گیری کنید. برای پیدا کردن استخوان لگن دستتان را روی قسمت بیرون زده استخوان لگن در کنار بدنتان قرار دهید و آن را تا وسط کمر دنبال کنید. سپس اندازه بزنید تا آن مهره ای از گردنتان که وقتی سرتان را پایین می آورید بیشتر از بقیه بیرون می زند. در هنگام اندازه گیری اطمینان داشته باشید که کاملا صاف ایستاده اید و پشتتان قوز ندارد. به این ترتیب شما اندازه صحیح پشتتان را پیدا کرده اید و حالا می توانید با استفاده از جدول راهنمای سایز برند کوله ای که می خواهید بخرید، سایز مناسب را بیابید.
وزن کوله پشتی

این درست است که داشتن یک کوله سبک ایده آل است، و راه مناسبی برای کاهش بار حمل شده در طول سفر است اما کوله های سبک تر معمولا به خوبی بر پشت سوار نمی شوند و تسمه های راحتی ندارند. این ممکن است برای کسانی که برنامه های سبک تر می روند و بار کمتری حمل می کنند اهمیت کمتری داشته باشد اما برای کسانی که سفرهای طولانی تری رفته و بار بیشتری با خود حمل می کنند راحتی و پد دار بودن کوله با اهمیت است. کوله های سنگین تر معمولا از موادی ساخته شده اند که طول عمر بیشتری به کوله می بخشد و کمربندهای راحت تری نیز دارند. بنابراین دوام آنها از کوله های سبک تر بیشتر خواهد بود.

منبع: دوبی سل

 

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


+ 4 = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top