انتخاب بخاری برقی مناسب محیط شما

1

بدون شک همه ما از وجود انواع مختلف بخاری برقی آشنایی داریم. بخاری برقی از راحت ترین وسایل گرمایشی منزل به حساب می آید که در بین سایر وسایل گرمایشی، دردسر و خطرات کمتری را به دنبال دارد. برای استفاده از بخاری برقی، لازم نیست در ساختار منزل خود عملیات خاصی را انجام دهید. تنها لازم است که مکانی از منزل پیدا کنید که بتوانید گرما را به فضای بیشتری از منزل برسانید.

اما آیا می دانید، هرکدام از بخاری های برقی چه مزایا و کاربردهایی می توانند داشته باشند؟ آیا می دانید که کدام یک از بخاری های برقی، مناسب فضای شما می باشند. در ادامه قصد داریم به این سوالات به طور جامع پاسخ دهیم که در نهایت بتوانید بخاری برقی متناسب با فضای خود را انتخاب کنید.

اتاق خواب

اگر اتاق خواب شما فاقد وسیله گرمایشی بوده و قصد دارید آن را با بخاری برقی گرم کنید، رادیاتورهای برقی را پیشنهاد می دهیم. این دستگاه ها با توجه به عملکردی که دارند، اندکی دیرتر داغ می شوند ولی پس از گرم شدن و در طولانی مدت می توانند برای مدت زمان بیشتری، محیط شما را گرم نگه دارند. رادیاتورهای برقی ۵ تا ۷ پره برای اتاق های با مساحت ۸ تا ۱۰ مترمربع، ۷ تا ۹ پره برای اتاق ۱۰ تا ۱۲ مترمربع، ۹ تا ۱۱ پره برای اتاق های ۱۲ تا ۱۵ مترمربع و ۱۱ تا ۱۳ پره برای اتاق ۱۵ تا ۱۸ مترمربع مناسب است.

اگر اتاق خواب شما با شوفاژ گرم نمی شود و نیاز به بخاری برقی دارید، بخاری برقی فن دار از جمله بخاری برقی پارس خزر و یا بخاری برقی کانوکشن بدون فن پیشنهاد می شود. اگر صدای بخاری برقی فن دار شما را اذیت می کند، می توانید با اندکی هزینه بیشتر، بخاری برقی بدون فن خریداری کنید. بخاری های تابشی (هالوژنی) برای محیط اتاق خواب پیشنهاد نمی شود. از یک سو، احتمال آتش سوزی در بخاری های هالوژنی بالا بوده و از سویی دیگر ممکن است به علت نوری که در حین تابش ایجاد می کنند، محیط را روشن کرده و آرامش در خواب را از شما سلب کنند.

2

محیط اداری

در محیط های اداری، با توجه به شرایط، می توانید از مدل های مختلف بخاری برقی استفاده کنید. اگر محیط اداری شما دارای رادیاتور نصب شده است ولی این رادیاتورها گرمای لازم را تأمین نمی کنند، می توانید از مدل های فن دار استفاده کنید که هوا در محیط به گردش درآید. اگر محیط بزرگ بوده و تنها یک یا دو نفر در پشت میز نشسته و قصد ندارید کل محیط سالن را گرم کنید، می توانید از بخاری های برقی تابشی استفاده کنید که گرما را به صورت مستقیم تابش می کنند. اگر هم قصد دارید کل سالن خود را از طریق بخاری برقی گرم کنید، می توانید از مدل های فن دار و همچنین رادیاتور استفاده کنید.

3

حمام و سرویس بهداشتی

بخاری های برقی تابشی و یا فن دار برای قرارگیری در سرویس بهداشتی و یا حمام، مناسب می باشند. نصب این نوع بخاری های برقی در محیط های با رطوبت ۱۰۰ درصد مانند حمام، کاملاً ایمن و بی خطر است. البته برای این نوع از بخاری های برقی، می بایست از سیم برق ضد آب استفاده کنید. این نوع بخاری ها از لامپ مادون قرمز استفاده می کنند و گرمای محیط را از طریق سیستم تابشی فراهم می کنند. سعی کنید برای ایمنی بیشتر، چند دقیقه قبل از استفاده از حمام دستگاه را روشن کنید تا در زمان استفاده، محیط گرم شده و دستگاه خاموش باشد. محیط سرویس بهداشتی خود را نیز می توانید از طریق بخاری های برقی دیواری و با اندازه کوچک گرم کنید. اگر سرویس بهداشتی و حمام در یک فضا قرار دارند، بخاری برقی را در سمت سرویس بهداشتی نصب کنید که تماسی با آب نداشته باشد.

سالن

اگر به فکر این هستید که سالن منزل و یا اداری خود را با بخاری برقی گرم کنید، می توانید از بخاری های فن داری که دارای فن بزرگ هستند، استفاده کنید. مدل های کولر و بخاری قابل حمل با فن حلزونی، مدل های فن دار با ارتفاع ۴۵ سانتی و همچنین مدل های دیواری با طول ۵۰ سانتی برای گرم کردن سالن مناسب می باشند.

4

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


9 − = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top