با انواع کولر آبی بیشتر آشنا شوید

1

داشتن یک وسیله سرمایشی مناسب برای فراهم کردن خنکی محل کار و خانه، به یک دغدغه اساسی تبدیل شده است. وسایل سرمایشی انواع مختلفی دارند که با توجه به ابعاد و مساحت و همچنین بودجه ای که مدنظر دارید، می توانید یکی از کولرهای آبی، کولرهای گازی و یا پنکه را خریداری کنید. وجود این وسیله در فصل گرم تابستان به خصوص در مناطق گرم و خشک بسیار ضروری است.

اگر خانه شما دارای بام و محلی برای کانال کولر است، می توانید به راحتی از کولر آبی استفاده کنید. البته استفاده از این نوع کولرها برای نواحی شمالی که مرطوب بوده و شیروانی شکل هستند، مناسبی نمی باشند. کولرهای آبی انواع مختلفی دارند که در این بین می توانیم به نوع پوشالی، سلولزی و پرتابل اشاره کنیم. هر کدام از کولر آبی های اشاره شده دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند که در ادامه قصد داریم به معرفی آن ها بپردازیم.

کولرهای آبی که مناسب مناطق با آب و هوای گرم و خشک می باشند، سازوکار کاملاً متفاوتی با کولرهای گازی دارند. مصرف برق این نوع کولرها بهینه تر بوده و قیمت نسبتاً پایینی دارند. کولرهای آبی در انواع مختلفی در بازار عرضه می شوند. ازجمله انواع کولر آبی، می توانیم به کولر آبی پوشالی، کولر آبی سلولزی و کولر آبی پرتابل اشاره کنیم. هر کدام از کولرهای مطرح شده مزایا و معایب خاص خود را دارند.

2

کولر آبی پوشالی

کولرهای آبی پوشالی دارای پوشالی های آبی هستند که بر اثر عبور آب از پوشال های چوبی، مولکول های آب آزاد شده و بر اثر جریان همرفتی، هوای اتاق خنک می شود. پوشال های خیس می توانند باد خنکی ایجاد کنند که ۲۰ درجه از هوای بیرون سردتر باشد. توصیه می شود در هنگام خرید کولر آبی آبسال، کولر آبی سپهر الکتریک و یا هر مدل دیگری، توجه داشته باشید که حداکثر رطوبت هوای منطقه شما ۶۰ درجه باشد. در ادامه در قالب جدول، به ویژگی های مثبت و منفی این نوع کولرها اشاره می کنیم.

3

کولر آبی سلولزی

کولرهای سلولزی عملکرد مشابه با کولرهای پوشالی دارند. کولرهای سلولزی در مقایسه با کولرهای پوشالی از پدهای سلولزی به جای پوشال های چوبی استفاده می کنند. پوشال ها توانایی زیادی در نگهداری آب ندارند و این درحالی است که سطح تماس میان آب و هوای ورودی را از طریق ساختار یکنواخت که از ورقه های نازک سلولزی تشکیل شده است، افزایش می دهند. در ادامه مهم ترین نقاط قوت و ضعف این نوع کولرها را بررسی می کنیم.

56

کولر آبی پرتابل

کولرهای آبی پرتابل، نیاز به کانال کشی ندارند و معمولاً در فضای اتاق، اداره و محیط های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. در مدل های جدیدتر کولرهای آبی پرتابل، به جای پوشال از پد سلولزی استفاده شده است که در مقایسه با مدل های دیگر، بازدهی بالاتری داشته و رسوب و شوره نیز نمی گیرند. مکانیسم خنک سازی کولر آبی پرتابل همانند کولر آبی بزرگ، براساس تبخیر آب است. این نوع کولرها در انواع مختلف رومیزی، پایه دار و بدون پایه عرضه گردیده اند. در ادامه در قالب جدول، به مهم ترین مزایا و معایب کولرهای آبی پرتابل اشاره می کنیم.

7

در انتها پیشنهاد می کنیم، اگر قیمت کولر آبی برایتان اهمیت دارد، می توانید سراغ مدل های پوشالی بروید. در مقابل، کولرهای سلولزی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


1 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top