راهنمای جامع خرید بخاری برقی

1

بخاری برقی ازجمله وسایل گرمایشی محسوب می شود که با تبدیل برق به گرما، سبب گرم شدن محیط می شود. بخاری های برقی به دلیل برخورداری از مزایایی همچون سایز کوچک، سادگی، قابلیت حمل و نقل و جابجایی آسان و همچنین استفاده از برق در مناطقی که فاقد سوخت گاز طبیعی هستند، آن را به یکی از وسایل گرمایشی پرتقاضا در بازار تبدیل کرده است. برای به دست آوردن بهترین نتیجه از بخاری برقی، می بایست نکات مهم در خرید بخاری برقی را رعایت کنید. ازجمله این معیارها می توانیم به اندازه بخاری برقی، ترموستات، فن، قابلیت تنظیم دما و فناوری بکار رفته اشاره کرد.

اندازه بخاری برقی

اگر می خواهید که با بخاری برقی بتوانید به دمای مطلوب دست یافته و هزینه های گرمایش خود را به طور قابل توجهی کاهش دهید، می بایست یک سیستم گرمایشی با اندازه مناسب انتخاب کنید. بخاری برقی که توان گرمایش آن از توان لازم برای گرمایش فضای موردنظر بیشتر باشد، شما را مجبور به پرداخت هزینه اضافی خواهد کرد. در مقابل، انتخاب بخاری برقی کوچک برای اتاقی بزرگ، گرمای لازم را تأمین نخواهد کرد. بنابراین اندازه گرمایش بخاری برقی باید با نیاز کاربر متناسب باشد. به عنوان یک قاعده کلی، ۱۰۰ وات نیروی گرمایی بخاری برقی می تواند حدود ۳۰ سانتی متر مربع فضا را گرم کند (با فرض این که منزل شما از عایق کاری مناسبی برخوردار باشد). بنابراین یک بخاری برقی ۱۵۰۰ واتی می تواند فضایی به ابعاد حدود ۴٫۵ متر را گرم کند. به یک نکته مهم توجه داشته باشید. اگر فضای در دسترس بزرگی دارید، حدالامکان از بخاری برقی برای گرم کردن فضا استفاده نکنید. درغیر این صورت برای آن که دمای اتاق بتواند به دمای مطلوب رسیده و میزان مصرف برق و هزینه های گرمایش را به حداقل ممکن برسانید، می بایست از چند بخاری برقی استفاده کنید.

2

ترموستات بخاری برقی

اگر می خواهید مصرف برق بخاری برقی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید، نقش ترموستات را در دستگاه جدی بگیرید. با استفاده از این سیستم می توانید دمای محیط را در میزان دلخواه قرار دهید. این سیستم باعث می شود که وقتی دمای محیط به میزان تعریف شده برای دستگاه رسید، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش شود. در صورت کاهش دما، دستگاه مجدداً روشن خواهد شد و تا رسیدن به دمای تنظیم شده کار خواهد کرد. دوباره پس از رسیدن به دمای مشخص شده، دستگاه خاموش خواهد شد.

فن بخاری برقی

یکی از مهم ترین مزایای وجود فن در بخاری برقی این است که باعث می شود هوای گرم شده توسط دستگاه بتواند تمام نقاط محیط را گرم کند. بیشتر مدل های بخاری برقی فلر ، بخاری برقی پارس خزر و سایر برندهایی که مدل گرمایش همرفتی دارند، مجهز به فن هستند و می توانند هوای گرم را در کل فضای اتاق به جربان درآورند.

قابلیت تنظیم دما

با کمک این قابلیت می توانید قدرت حرارتی دستگاه را در میزان مشخصی تنظیم کنید.

3

فناوری بکار رفته در بخاری برقی

بخاری های برقی با استفاده از فناوری های مختلف، اتاق را گرم می کنند. در این میان می توان به دو فناوری گرمایش تابشی و همرفتی اشاره کرد. در ادامه قصد داریم نحوه عمل این دو نوع فناوری را بررسی کنیم.

گرمایش تابشی

در بخاری های برقی با گرمایش تابشی، بر گرم کردن فضای دقیقاً مقابل دستگاه تمرکز شده است. همانند گرمای حاصل از یک بخاری و یا گرمای ساطع شده از یک شعله، گرما مستقیماً به جسم برخورد می کند و آن را گرم می کند. بنابراین نباید انتظار گرمایش به طور کامل هوای محیط را داشته باشید. این نوع بخاری ها را می توانید در اتاق خواب روبروی تختخواب خود و در اتاق اداری، زیر میز خود قرار داده و از گرمای مستقیم تابش شده، نهایت لذت را ببرید.

گرمای همرفتی

اگر نیاز به گرمایش مستقیم بخاری برقی ندارید، می توانید سراغ مدل های با گرمایش همرفتی بروید. در بخاری برقی با مدل گرمایش همرفتی، گرما از یک وسیله تولید حرارت (مانن سیم پیچ برقی و یا سیم برق) عبور کرده و کل محیط را گرم می کند. به عبارت دیگر بخاری های دارای سیستم گرمایش همرفتی، هوای گرم و سرد را در محیط جابجا می کنند. بخاری های فن دار و بخاری هایی که از طریق پره ها گرما را انتقال می دهند (مانند رادیاتورها) جزو این دسته به حساب می آیند.

4

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


7 − 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top