نکات ایمنی برای جلوگیری از آتش گرفتن بخاری برقی

1

با شروع فصل سرما، تقاضا برای انواع وسایل گرمایشی به طور قابل توجهی افزایش می باید. بخاری های برقی در بین سایر وسایل گرمایشی ازجمله بخاری گازی و شومینه به علت حمل آسان، ایمنی مناسب و امکان گرم کردن یک منطقه مشخص، برای گرم کردن محل هایی خاص، کاربرد زیادی دارند. بیشتر خانواده ها به منظور صرفه جویی در هزینه های گرمایشی از بخاری برقی برای گرم کردن فضای محل کار و یا یک اتاق استفاده می کنند. اما آنچه که لازم است درارتباط با هر وسیله گرمایشی از جمله بخاری برقی بدانید، رعایت کردن نکات ایمنی درباره محدوده امنیت بخاری برقی و جلوگیری از آتش گرفتن بخاری برقی است. البته با خرید مارک معتبر بخاری برقی و دارای گواهی مورد تأیید اداره استاندارد و همچنین اطمینان از دارا بودن سیستم هشدار کمبود اکسیژن، می توانید امنیت بالاتری را برای بخاری برقی خود رقم بزنید. در گزارش پیش رو قصد داریم تا همه آنچه که لازم است برای برقراری امنیت بخاری برقی رعایت کنید را اشاره کنیم.

قبل از آن که در مورد نکات ایمنی استفاده از بخاری برقی بدانید، لازم می دانیم که با انواع بخاری برقی مناسب برای فضاهای مختلف آشنا شوید. اگر اتاق خواب شما فاقد وسیله گرمایشی بوده و قصد دارید آن را با بخاری برقی گرم کنید، رادیاتورهای برقی را پیشنهاد می دهیم. اگر اتاق خواب شما با شوفاژ گرم نمی شود و نیاز به بخاری برقی دارید، بخاری برقی فن دار از جمله بخاری برقی پارس خزر و یا بخاری برقی کانوکشن بدون فن پیشنهاد می شود. برای محیط اداری که دارای رادیاتور نصب شده است ولی این رادیاتورها گرمای لازم را تأمین نمی کنند، می توانید از مدل های فن دار استفاده کنید که هوا در محیط به گردش درآید. اگر محیط بزرگ بوده و تنها یک یا دو نفر در پشت میز نشسته و قصد ندارید کل محیط سالن را گرم کنید، می توانید از بخاری های برقی تابشی استفاده کنید که گرما را به صورت مستقیم تابش می کنند. بخاری های برقی تابشی و یا فن دار، مناسب قرارگیری در سرویس بهداشتی و یا حمام می باشند. نصب این نوع بخاری های برقی در محیط های با رطوبت ۱۰۰ درصد مانند حمام کاملاً ایمن و بی خطر است. همچنین اگر به فکر این هستید که سالن منزل و یا اداری خود را با بخاری برقی گرم کنید، می توانید از بخاری های فن داری که دارای فن بزرگ هستند، استفاده کنید.

۱-خرید بخاری برقی معمولاً برای محیط های کوچک، محیط هایی که فاقد سیستم گازرسانی بوده و همچنین فضاهایی که سیستم گرمایش اصلی ازجمله بخاری گازی و شومینه جوابگو نیست، توصیه می شود. از بخاری های برقی به هیچ عنوان برای پخت غذا و همچنین خشک کردن ملحفه و لباس استفاده نکنید.

2

۲-بخاری های برقی برای محیط هایی توصیه می شود که کمترین میزان رفت و آمد را داشته باشند. از این رو به دلیل گرمای زیاد و مستقیم این نوع بخاری ها، محل های پررفت و آمد و درهای ورودی و خروجی، محل های مناسبی برای قرار دادن بخاری برقی به حساب نمی آیند.

۳-زمانی از بخاری برقی استفاده کنید که در منزل حضور دارید و مطمئن می شوید که حیوانات خانگی و یا کودکان به آن نزدیک نمی شوند.

۴-سعی کنید تا می توانید بخاری برقی را از وسایل قابل اشتعال دور نگه دارید. توصیه می شود بخاری برقی حدود یک متر از وسایلی همچون کاغذ، پارچه و لوازم چوبی ازجمله کمد و تخت خواب چوبی فاصله داشته باشد.

۵-با توجه به مصرف بالای برق بخاری برقی، سعی کنید که برای دستگاه خود محافظ برق تهیه کرده و از طریق پریز جدا و منفرد، برق آن را تأمین نمایید.

۶-ناایمن بودن بخاری های برقی عمدتاً به دلیل احتمال آتش سوزی آن ها می باشد. برای این که بتوانید از آتش گرفتن بخاری برقی جلوگیری کنید، از قرار دادن آن بر روی فرش، مبل، میز کابینت و محیط مرطوب خودداری کرده و آن را بر روی سطح صاف قرار دهید.

3

۷-قبل از آن که از بخاری برقی استفاده کنید، دستورالعمل سازنده برای استفاده از دستگاه را مطالعه کنید. همچنین سیم اتصال برق را از نظر پارگی و فرسودگی بررسی کنید.

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


7 − 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top