توصیه‌هایی در  مورد استفاده از شیشه شیر نوزاد  

7kiqyvuv

 

  • آن را تمیز نگاه دارید:قبل از استفاده از شیشه جدید پستانک آن را باز کنید، آن را از حلقه بیرون بیاورید و هر دو قسمت را استریلیزه کنید یا ۵تا ۱۰دقیقه با آب بجوشانید. نیازی نیست که بعد از هر بار شیر دهی آن را استریلیزه کنید- فقط بطری را در ماشین ظرفشویی قرار داده و یا با آب داغ کف آلود بشویید و با برس بطری ته مانده‌های شیر را تمیز کنید.
  • آن را درست گرم کنید:شیشه شیر پر را زیر آب داغ قرار داده یا از یک گرم گننده استفاده کنید، سپس دمای شیر را روی ساعدتان امتحان کنید. از مایکروفر استفاده نکنید، ممکن است فقط برخی نقاط آن داغ شود. همچنین خوب است به کودکتان شیشه شیری با دمای اتاق یا کمی خنک بدهید. (کودکتان آنچه را که به آن عادت کرده است دوست خواهد داشت.)
  • زاویه قرار دادن نوزاد:نوزادتان را نیمه قائم در آغوشتان قرار دهید، انتهای بطری را به آرامی کج کنید. شیر باید تمام پستانک را پر کند تا هوا وارد شمکش نشود (ممکن است باعث نفخ نوزاد شود). هرگز در حالی که چند کار را با هم انجام می‌دهید، بطری را راست نکنید. در صورت پر شدن دهان نوزادتان ممکن است خفه شود.
  • به اندازه کافی به او شیر بدهید:نوزادان در هفته اول معمولاً در هر بار شیر دهی ۳۰تا ۶۰گرم شیر می‌نوشند و هر دو تا سه ساعت یک بار. نوزادان با رشد سیستم گوارشیشان، شیر بیشتری می‌خورند، اما با دفعات کمتر. به طور کلی نوزادتان باید ۳۰تا ۶۰گرم بیش از تعداد ماه های سنش شیر بنوشد (تا ۲۴۰گرم).

 

منبع: پارسه گرد

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


4 − 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top