در سرماخوردگی نوزاد چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید

b7adztle

اگر نوزاد دچار یک سرماخوردگی بدون ناراحتی و مشکل خاصی است، مراجعه به پزشک نیازی نیست. این نوع سرماخوردگی در طول یک هفته برطرف می شود. اما اگر نوزاد زیر ۲ و یا ۳ ماهگی است با دیدن اولین علائم و نشانه ها هر چه سریعتر به پزشک مراجعه شود. سرماخوردگی در نوزادان تازه متولد شده پیشرفت می کند و احتمال دارد تا تبدیل به بیماریهایی از قبیل ذات الریه  و بیماریهای جدی تر شود. حتی بدون درنظر گرفتن این مشکلات، ناراحتیهای بینی نوشیدن شیر و مکیدن شیشه یا سینه مادر را برای نوزاد دشوار کرده و منجر به کمبود آب بدن نوزاد می شود.
تمام سرماخوردگی ها آزاردهنده هستند. اما نکته مهم این است که مواظب علائم و نشانه های آن در نوزاد باشید تا بتوانید به موقع به پزشک مراجعه کنید به ویژه اگر سن نوزاد زیر ۳ ماهگی باشد.

این علائم عبارتند از:

–    خیس نکردن پوشک به شکل عادی و همیشگی
–    مالیدن و کشیدن گوش و گریه کردن در هنگام مکیدن شیر
–    بالا رفتن درجه حرارت بدن بیش از ۳۹ درجه سانتی گراد
–    احساس گوش درد
–     قرمز شدن چشمها یا ترشحات زرد رنگ از چشم
–    ادامه داشتن سرفه بیش از یک هفته
–     ادامه داشتن ترشحات سبز، زرد و غلیظ بینی بیش از دو هفته
–     هر علائم و نشانه ای که باعث نگرانی شما است
–    اگرتنفس شدید باشد (بیشتر از ۶۰ نفس در هر دقیقه ) و خس خس کردن سینه، می تواند از نشانه های ذات الریه و بروز ناراحتیهای تنفسی باشد.

منبع: وبلاگ مهد سوگند

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


− 1 = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top