سکسکه ی نوزاد

مراحل-یادگیری-نشستن-نوزادان.jpgGGG.jpgGGGGG

سکسکه یک ناراحتی بی ضرر دستگاه گوارش می‌باشد که می‌تواند در تمامی سنین اتفاق بیفتد. حتی در شکم نیز ممکن است اتفاق بیفتد. سکسکه در واقع انقباضات یا اسپاسم های قوی دیافراگم است. اگرچه بدون درد هستند و معمولاً نشانه ای از بیماری را به همراه ندارند، اما برای یک نوزاد می‌تواند نگران کننده و عجیب به نظر برسد.

 چند روش برای آرام کردن سکسه نوزاد

  • وعده های غذایی نوزاد را به دو مرتبه افزایش دهید و میزان هر وعده را به نصف کاهش دهید: اگر معده خیلی سریع پر شود و ورم کند، ماهیچه های دیافراگم دچار گرفتگی و اسپاسم میشود.
  • مانع بلیعدن هوا توسط نوزاد شوید: نوزادان معمولاً در طول شیر خوردن علاوه بر اینکه خیلی سریع و زود شیر را قورت می‌دهند، مقادیر زیادی از هوا را نیز می‌بلعند، که این کار باعث تورم و باد کردن شکم آنها می‌شود.
  • سکسکه می تواند ناشی از  رفلاکس باشد: سکسکه مداوم می‌تواند نشانه ای از رفلاکس معده به مری باشد، که یک بیماری شایع و معمولاً موقتی است که در آن نوزادان برخی از محتویات معده خود را به مری بر می‌گردانند، درد دارند و اغلب سکسکه می‌کنند.
برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


1 + = 9

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top