شیشه شیر را استریل کنید

75rd7lo8

 

تا زمانی که نوزادتان برای خوردن شیر از بطری استفاده میکند، به منظور جلوگیری از ابتلای نوزاد به اسهال و استفراغ، باید تمام وسایل را استریل کنید. بعد از هر بار که تغذیه انجام میشود باید باکتریهایی که باعث ایجاد ناراحتیهای شکمی در نوزاد میشوند از بین بروند. قبل از استریل کردن باید به وسیله برس مخصوصی تمام باقیماندههای شیر را از روی بطری پاک کرد. یکی از روشهای بسیار آسان برای استریل بطری نوزادان این است که میتوانید وسایل تغذیه با شیرخشک را با آب گرم و صابون بشویید. شیشهها، کلاهک، سر شیشهها و حلقههایی را که سر شیشه به شیشه پیچ میشوند، برس بکشید. داخل سر شیشه را به بیرون برگردانید و با مقداری نمک و با انگشت خود داخل آن را کاملا بشویید تا شیری که در این قسمت تهنشین شده است، کاملا پاک شود. سپس آن را زیر آب بشویید تا نمکها کاملا پاک شوند.

استریل با آب سرد

ماده شیمیایی استریل کننده (قرص یا مایع) را در مخزن استریل آب سرد بریزید تا حل شود. تمام وسایل را برای حدود نیم ساعت در آن قرار دهید. اطمینان حاصل کنید تمام وسایل کاملا در آب غوطه ور شده باشند و هیچ حبابی در آنها نباشد. بعد تمام وسایل را با آب جوشانده شده سرد شستوشو دهید.

استریل با آب گرم

همه اجزای بطری را در یک قابلمه آب گرم قرار دهید و در آن را ببندید و به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید. البته معمولا ۴ دقیقه کافی است. این روش بسیار آسان و ارزان است و نیاز به هیچ امکانات خاصی ندارد.

استریل به وسیله بخار

دستگاههای بخار استریلکننده گران هستند ولی عملکرد آسان، سریع و موثری دارند. فقط باید وسایل را درون آن قرار دهید و دستگاه را روشن کنید. هر وسیله که استریل میشود در طول شبانهروز میتوانید استفاده کنید. برای استفاده مجدد باید دوباره آن را ابتدا استریل و بعد استفاده کنید.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


+ 1 = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top