شیوه های مبارزه با بدغذایی کودکان

7z90namg
از مادر اصرار و التماس و از کودک امتناع. این صحنه غذا خوردن بسیاری از کودکان است. به رغم افزایش آگاهی و اطلاعات عمومی در رابطه با تربیت کودک، هنوز تعداد زیادی از مادران با مشکل بدغذایی کودکان خود مواجه اند. در واقع والدین همیشه نگران تغذیه فرزندانشان هستند و آنقدر که به این امر اهمیت می دهند، به مسائل دیگر مربوط به سلامت فرزند خود توجهی ندارند.

دوران بدغذایی کودکان معمولا بین ۲ تا ۵ سالگی است. اگر بچه ها حدود سن ۲ سالگی دچار کاهش اشتها و بدغذایی شوند، در حقیقت سرعت رشد در این سن کُند می شود و همین مسئله باعث کم غذایی آنها و آغاز مشکل مادران است.

تغذیه کودکان امر بسیار مهمی است که باید راه اصولی آن را در پیش گرفت. رعایت برخی نکات می تواند این موضوع را برای شما آسان تر کند. سعی کنید از وعده های مکرر و کم حجم برای تغذیه فرزند خود استفاده کنید. کودک معمولا از خوردن یک بشقاب پر از غذا خودداری می کند. حداقل فاصله ۲ ساعته را بین وعده های غذای اصلی حفظ کنید تا اشتهای کودک برای خوردن از بین نرود.

استفاده از قاشق، چنگال و بشقاب های رنگی در جذب کودک برای خوردن غذا موثر است. در سنین استقلال یابی کودک، باید اجازه داد تا خودش غذایش را بخورد. اصرار شما به غذا دادن به کودک با امتناع او از خوردن غذا همراه می شود. وقت محدودی برای غذا خوردن کودک در نظر بگیرید. اگر او در این زمان غذا نخورد، بشقاب او را جمع کنید. با این روش او نظم و محدود بودن زمان را یاد می گیرد و برای وعده بعد آنقدر گرسنه خواهد بود که هم غذایش را کامل میل کند و هم از دست دادن وعده غذایی دیگر را تکرار نکند.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


6 − 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top