۸ نکته کوتاه اما کلیدی در مراقبت از نوزادان

26-19.jpggg

  • از گوش پاک کن برای نوزاد استفاده نکنید: این کار باعث آسیب پرده ی گوش نوزاد می شود. همچنین امکان دارد که با این کار سرومن یا واکس (موم) گوش به کانال شنوایی گوش فرو برده شده و آن را مسدود کند.
  • از شلوغ کردن تخت نوزاد خودداری کنید: برای مقابله با هر نوع احتمال خفگی نوزاد، بهتر است چیزی در تخت کودک قرار ندهید، چون امکان دارد این اشیای اضافی به هر دلیلی در طول خواب روی صورت نوزاد بیافتند و خدای نکرده باعث خفگی او شوند.
  • به نوزاد عسل ندهید: عسل حاوی هاگ هایی از یک باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم می باشد.
  • نوزاد خوابیده را تنها در صندلی ماشین رها نکنید: نوزادان قادر به نگه داشتن سر خود نیستند و هر لحظه امکان دارد که سر آنها افتاده و راه ورود اکسیژن را مسدود کند. به این ترتیب نیز نوزاد دچار خفگی می شود.
  • قبل از شش ماهگی از کرم ضدآفتاب برای نوزاد استفاده نکنید: به خاطر اینکه در این سنین، اپیدرم پوست هنوز به طور کامل شکل نگرفته است و احتمال دارد ترکیبات ضد اشعه ماورای بنفش موجود در کرم ضدآفتاب باعث بروز آلرژی در نوزاد شود.
  • در حال خوردن شیشه شیر، بچه را نخوابانید: خواباندن بچه با شیشه شیر باعث تخریب مینای دندان و تسریع روند پوسیدگی دندان های او می شود. در حالت عادی، ترشح بزاق دهان به خنثی کردن حالت اسیدیته دهان کمک می کند، اما در زمان خواب ترشح بزاق کاهش پیدا کرده و به خوبی به وظیفه خود عمل نمی کند. در این شرایط نیز روند پوسیدگی دندان تسریع پیدا می کند.
  • به نوزادان زیر شش ماه شربت سینه ندهید: چون علاوه بر اینکه کارایی این شربت ها در سنین کودکی به اثبات نرسیده است، این امکان نیز وجود دارد که عوارض جانبی آنها مانند افزایش ضربان قلب باعث آزار کودک شود.
  • از محصولات بهداشتی بدون بو و بدون الکل استفاده کنید: پوست نوزادان بسیار حساس است، به همین استفاده از محصولات بهداشتی و شوینده های معطر و حاوی الکل توصیه نمی شود.

منبع:بیتوته

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


5 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top