9a2m7jc9

اپل سال گذشته و در معرفی آی‌پدها تمرکز بیشتری روی نسل دوم آی‌پد ایر داشت و آی‌پد مینی به جز حسگر اثر انگشت تاچ آی‌دی و رنگ طلایی هیچ ارتقایی نسبت به نسل دوم خود نداشت. حالا طبق شایعات و تصاویر درز کرده آی‌پد مینی ۴ نه‌تنها از نظر سخت‌افزاری ارتقایی بزرگ خواهد داشت بلکه باریک‌ترین تبلت مینی اپل خواهد بود.

آی‌پد مینی فعلی یعنی نسل سوم آن چیزی حدود ۷٫۵ میلی‌متر ضخامت دارد و در حالی که این ضخامت به هیچ‌وجه زیاد نیست اپل قصد دارد نسخه بعدی آن را با ضخامت تنها ۶٫۱ میلی‌متر یعنی درست شبیه به آی‌پد ایر ۲ بسازد. نکته جالب این‌جاست که آیفون‌ها برعکس آی‌پد قرار است امسال کمی ضخیم‌تر شده تا از قابلیت لمس فورس تاچ پشتیبانی کنند.

بزرگ‌ترین تغییرات در آی‌پد مینی ۴ اما به سخت‌افزار داخلی باز می‌گردد جایی که انتظار داریم آی‌پد مینی ۴ مشخصاتی شبیه به آی‌پد ایر ۲ یعنی چیپست Apple A8، دوربین ۸ مگاپیکسلی iSight و دو گیگابایت رم را در خود جای داده تا با سیستم‌عامل iOS 9 امکانات مالتی‌تسکینگ ویژه‌ای نیز دریافت کند.

گفته می‌شود اپل قصد دارد در ۱۸ شهریورماه در کوپرتینو مراسمی برگزار کرده و طی آن علاوه بر آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس از آی‌پد مینی ۴ و آی‌پد پرو (۱۲ اینچی) نیز پرده‌برداری کند. خوب است بدانید که اپل معمولاً کنفرانس آی‌پدها را یک‌ماه دیرتر و در مهرماه برگزار می‌کرد. به هر حال طبق شایعات قرار است تعداد آی‌پدها به سه عدد برسد و احتمالاً اپل امکانات ویژه‌ای را برای تبلت بزرگ‌ترش با نام آی‌پد پرو و یا آی‌پد پلاس در نظر خواهد گرفت. همان‌طور که می‌دانید فروش آی‌پدها به هیچ‌وجه به خوبی فروش آیفون نبوده و اپل درصدد تغییر این روال است.

منبع: فارنت