تحولات کیبورد مک بوک به چه صورت خواهد بود

28

در پی شایعات اخیر در خصوص تغیرات کیبورد مک بوک که در آن گفته می شود اپل در حال تولید کیبورد لمسی برای مک بوک است. با ثبت اختراع جدید این شرکت احتمال تغیرات فراتر و متفاوت تر از کیبورد لمسی خواهد بود. از این رو به نظر می رسد که اپل تصمیم دارد سبک جدید از ابزار ارتباطی بین انسان و کامپیوتر را عرضه کند.

اپل در مک بوک پرو از نظر کیبورد همه را ناامید کرد اما دکمه‌های کیبورد جدید ظاهرا به صورت پیشرفته ضد گرد و غبار هستند و حساسیت بیشتری نسبت به ضربات انگشت دارند. این پتنت که توسط AppleInsider کشف شده، دکمه ها کیبورد را شامل پنل‌‌های شیشه‌ای منسجمی نشان می‌دهد که به صورت فیزیکی برجسته هستند ولی تکان زیادی نمی‌خورند. دکمه‌های شیشه‌ای نسبتا منعطف این کیبورد، با فشار نرمال انگشت، حرکت جزئی دارند و با استفاده از تکنیک جدید شیشه‌های خمیده، حرکات دکمه‌های کیبورد معمولی را تداعی خواهند کرد.

راه حل آخر  کیبورد مک بوک همین است؟

دکمه‌های کیبورد مک بوک‌های جدید اپل، اخیرا با انتقاد زیادی روبرو بوده است. کاربران اعلام کرده‌اند با رسوخ گرد و خاک در زیر دکمه‌ها، عملکرد کیبورد با مشکل روبرو شده است. این اولین بار نیست که اپل برای حل مشکل برای کیبوردهای خود دست به کار شده است.

این شرکت اخیرا تکنولوژی جدیدی تحت عنوان دگمه‌های پروانه ای کیبورد را ارائه کرده و با تعبیه قطعه‌ای سیلیکونی در زیر دکمه، تلاش کرده تا مشکل کاربران را رفع کند. پتنت جدید اپل نشان می‌دهد که کیبوردهای در حال ساخت این شرکت، منحصرا به روی این مشکل اساسی تمرکز دارند.

لپ تاپ هیبرید یوگا بوک لنوو، ثابت کرد که یک لپ‌تاپ تا چه حدی می‌تواند در عین داشتن کیبورد تاچ اسکرین، باریک شده و در عین حال عملکرد بالایی داشته باشد. پیش‌بینی می شود که مک‌بوک ایر آینده اپل نیز طرحی مشابه یوگا بوک ولی عملکردی حتی پیشرفته‌تر داشته باشد.

اگر اپل بتواند پتنت خود را به مرحله تولید برساند، نه تنها قادر خواهد بود برای یکی از مشکلات اساسی محصولات خود راه حلی ارائه کند، بلکه حتی سبک جدید از کامپیوترهای قابل حمل را ارائه خواهد داد.

 

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


+ 5 = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top