در موقعیت های مختلف چگونه عکاسی کنیم؟

1

یکی از مهم ترین سوالات عکاسان مبتدی آن است که در موقعیت های مختلف چگونه عکاسی کنیم؟ عکاسی در هر موقعیت، قلق خاص خود را می طلبد. به عنوان مثال، برای گرفتن عکسی فوق العاده از غروب، می بایست از تکنیکی متفاوت با منظره یا یک سوژه متحرک استفاده کنید. در ادامه قصد داریم تکنیک های متفاوت عکاسی در محیط های مختلف ازجمله غروب، منظره، ستارگان، سوژه های متحرک و ماشین ها در اتوبان را معرفی کنیم.

قبل از همه چیز، لازم می دانیم که با تکنیک های کاربردی برای حرفه ای شدن در عکاسی آشنا شوید. به عنوان نکته اول، برای جلب توجه بیننده برای نقطه کانونی تصویر، از رنگ های خنثی مانند کرمی یا خاکستری و یا از الگوهای ساده به عنوان عکس پس زمینه خود استفاده کنید. به عنوان نکته دوم، ایزو مناسب را انتخاب کنید. در روز و زمانی که آفتابی است، می بایست مقدار ایزو را پایین انتخاب کنید. در شب و زمانی که هوا تاریک است، می بایست مقدار ایزو را بالا انتخاب کنید. به عنوان نکته سوم، مثلث نورگیری را بلد باشید. همه مبحث نورپردازی در عکاسی در سه موضوع دیافراگم، سرعت شاتر و ایزو خلاصه می شود. به عنوان نکته چهارم، به دنبال نور مناسب باشید. نور می تواند یک لامپ، نور پنجره، نور مستقیم خورشید و یا نور بازتاب شده از یک شیشه باشد. به عنوان نکته پنجم، ترکیب بندی عکس را فراموش نکنید. استفاده کردن از رنگ های متعادل و قانون سه تایی می تواند در این موضوع کمکتان کند. به عنوان نکته ششم، هنگام نگاه کردن از دریچه دوربین، هر دو چشم را باز نگه دارید. به عنوان نکته هفتم، همیشه به دنبال پیدا کردن زاویه بهتری برای عکاسی باشید. حال که با تکنیک های مهم در عکاسی آشنا شدید، لازم می دانیم که اصول عکاسی در موقعیت های مختلف را فرا بگیرید.

عکاسی فوق العاده از غروب

برای عکاسی فوق العاده از غروب خورشید، می بایست دو نکته را همیشه درنظر داشته باشید: مکان مناسب و وضعیت آب و و هوا. برای آن که بتوانید تصویر فوق العاده ای از غروب خورشید ثبت کنید، باید بگردید و بهترین نقطه در شهر را انتخاب کنید. از آنجا که این نقطه می تواند بیرون از شهر باشد، بهتر است قبل از عزیمت به محل موردنظر، از آب و هوای منطقه مطلع شوید. اگر دوست دارید آسمان کمی تیره تر و به رنگ زمین درآید، از فیلتر Graguated ND برای دوربین عکاسی خود ازجمله دوربین عکاسی کانن و یا دوربین عکاسی نیکون استفاده کنید. برای عکاسی از غروب خورشید اصلاً نباید عجله کنید. اندکی صبر کنید تا خورشید به قدری پایین تر رود که بتوانید نوردهی مناسب تری داشته باشید.

2

عکاسی زیبا از منظره

قبل از آن که بخواهید برای ثبت عکسی خاطره انگیز از منظره به طبیعت بروید، می بایست چند موضوع را درنظر داشته باشید. اگر به دنبال نور خشن در عکس هستید، می بایست روز را برای ثبت عکس انتخاب کنید. در مقابل عکاسی در عصر و یا در زمان غروب، می تواند تصاویر با نور نرم تری را رقم بزند. بهتر است قبل از عزیمت به محل موردنظر، اطلاعات لازم را در ارتباط با وضعیت آب و هوا کسب کنید. البته با لنز واید می توانید فضای بیشتری از منظره را در عکس خود جای دهید.

عکاسی شگفت انگیز از ستارگان

برای عکاسی از ستارگان در شب، بهتر است به دل طبیعت بروید تا بتوانید از نور مصنوعی شهر دور شوید. عکاسی از میلیون ها ستاره در آسمان، یک تمرین فوق العاده برای عکاسی با شاتر پایین است. البته فراموش نکنید که حتماً نیاز به سه پایه و لنز واید دارید.

3

عکسی زیبا از سوژه متحرک

برای گرفتن عکسی فوق العاده از سوژه متحرک، علاوه بر دیافراگم و ایزو، آنچه که می تواند نقش کلیدی داشته باشد، سرعت شاتر است؛ در واقع این سرعت شاتر است که تعیین می کند دوربین دیجیتال شما چقدر سریع عکس را بگیرد. توصیه می کنیم برای عکاسی از یک سوژه متحرک، نور زیاد (نور روز) را انتخاب کنید.

عکسی زیبا از وسایل نقلیه در اتوبان

برای عکاسی از ماشین و موتور در اتوبان به یک سه پایه نیاز دارید. مکان امنی در ارتفاع (که می تواند پل باشد) را انتخاب کنید. ارتفاع از آن جهت اهمیت دارد که بتوانید چند لاین حرکت ماشین ها را ببینید. برای ثبت عکسی زیبا در اتوبان، اوایل غروب می تواند زمان خوبی باشد. موقعی که هم ماشین ها دیده شوند و هم بتوانید عکسی فوق العاده با چراغ های قرمزشان خلق کنید.

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


7 − 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top