طراحی دوباره صفحه کلید MacBook Pro

macbook-pro

اپل در طراحی دوباره صفحه کلید MacBook Pro از روش جدیدی برای دفع گرد و غبار استفاده کرده است. به گزارش iFixit یک غشاء سیلیکونی در زیر کلیدها استفاده شده است.

قبل از بررسی دوباره اپل بر روی صفحه کلید جدید خود یک ویژگی بسیار خوب به چشم می خورد، آن هم کاهش صدای مکانیکی در هنگام تایپ با این صفحه کلید بود. اما کمپانی Silence بر روی مسائل گسترده مکانیکی که ماه گذشته اپل در طرح تعمیراتی خود تایید کرد، اذعان داشت که با هر بار ضربه زدن بر روی کلید ها باعث خراشیدگی شده و مستعد آلودگی و گرد و غبار به زیر کلید ها می باشد.

در حال حاضر، iFixit می گوید: چیزی که در صفحه کلید MacBook Pro استفاده شده است، یک غشاء سیلیکونی در زیر هر کلید به صورت جداگانه می باشد تا راه نفوذ خاک و سایر ذرات به زیر صفحه کلید را مسدود کند.

Screenshot-(52)

این سازمان توانسته یک مک بوک جدید ۱۵ اینچی را با مکانیزم جدید طراحی کند که شباهت زیادی به ثبت اختراع اپل، که در ماه مارس رونمایی شد، دارد. این روش نشان داد که می تواند سبب بهبود مسائل مکانیکی شده و روش های مختلفی را برای طراحی صفحه کلید، مطرح کند. با دفع گرو غبار یک ساختار نگهبانی برای قسمت های حساس صفحه کلید به وجود آورده و حتی صدای کمتری در هنگام تایپ ایجاد می کند.

در هر صورت نمی توان با اطمینان گفت که این روش یک راه حل موفقیت آمیز برای MacBook Pro می باشد. اما جای امیدواری است که اپل این مسئله را با جدیت دنبال کرده و راه حلی برای این مشکل ارائه داده است.

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
با عضویت در  اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و از تخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


8 + 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top