ناامن ترین رمزهای ورود در سال ۲۰۱۳ که بیشترین حملات را داشته اند

12

لیست سالیانه رمزهای ناامن ورود  که بیشترین مورد استفاده را داشته‌اند، برای اولین بار طی سه سال گذشته تغییراتی در صدر جدول داشته است.

بر اساس نتایج بدست آمده از یک تحقیق که در سال ۲۰۱۱ آغاز شد، کلمه “password” بیشترین مورد استفاده را در دو سال اول این تحقیق داشته است. پسورد پرکاربرد بعدی ۱۲۳۴۵۶ بوده است. بر اساس آخرین نتایج مربوط به سال ۲۰۱۳، رتبه اول و دوم این فهرست جای خود را با هم عوض کرده‌اند و رمز عبور ۱۲۳۴۵۶ به صدر جدول رفته است که نشان از پرکابرد بودن این رمزورود دارد.

این آمار از فایلی حاوی میلیون‌ها پسورد که مورد سرقت واقع شده و در فضای آنلاین منتشر شده به‌دست آمده است. با این وجود، تحقیق صورت گرفته نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران اینترنتی عملا در معرض هک شدن آسان قرار گرفته‌اند. نکته ای که باید در اینجا به آن اشاره کنیم اینست که برای استفاده از یک نرم‌افزار مدیریت پسورد، هیچ وقت دیر نیست. این نرم‌افزار به کاربر کمک می‌کند که پسوردهای بلند با کاراکترها و حروف اتفاقی بسازد و آن‌ها را در جای امن ذخیره کند.

و اما لیست ۱۰ پسورد ناامن در سال ۲۰۱۳ میلادی به ترتیب عبارتند از:

۱- ۱۲۳۴۵۶

 ۲- password

۳- ۱۲۳۴۵۶۷۸

۴- qwerty

۵- abc123

۶- ۱۲۳۴۵۶۷۸۹

۷- ۱۱۱۱۱۱

۸- ۱۲۳۴۵۶۷

۹- iloveyou

۱۰- adobe123

اگر شما هم از این رمزها ایتفاده می کنید وقت آن رسیده که سریعا نسبت به تغییر و ایمن سازی آن اقدام کنید.

فارس نیوز

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


7 − = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top