هوم پاد اپل در رقابت با اسپیکر هوشمند آمازون

hompad-1518955035

ماه گذشته بلومبرگ گزارشی منتشر کرد که خبر از کاهش سفارش‌های اپل به  Inventec، تامین‌کننده‌ی هوم پاد می‌داد و از طرف دیگر  Strategy Analytics در طی چند روز گذشته اعلام کرد که اپل در سه‌ ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ توانست ۶۰۰ هزار هوم پاد به بازار عرضه کند.

Strategy Analytic پیش بینی می کند که اگر اپل بتواند در ماه های آینده این تعداد هوم پاد را به فروش برساند، در واقع توانسته ۶درصد از سهم بازار را از آن خود کند که باز هم فروش کم تری نسبت به اسپیکرهای هوشمند آمازون و گوگل دارد. براساس بررسی‌های صورت‌گرفته از وضعیت بازار،‌ اسپیکر هوشمند آمازون ۴۳.۶ درصد سهم بازار را از آنِ خود کرده‌اند و ۴ میلیون اسپیکر هوشمند این شرکت تاکنون به فروش رسیده است. اسپیکر هوشمند گوگل نیز توانسته ۲۶.۵ درصد سهم بازار را از آن خود کند و ۲.۴ میلیون فروش داشته باشد.

اما بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل در ابتدای فروش هوم پاد توانسته ۱۰ درصد از سهم بازار را از آن خود کند که باز هم در مقایسه با سهم آمازون فاصله زیادی دارد اما همانطور که می بینید این آمار و ارقام با یکدیگر همخوانی ندارند و می توان به این نتیجه رسید که شاید در ابتدای امر، کاربران اشتیاق بیشتری نسبت به خرید هوم پاد داشته اند و به مرور زمان شاهد افت فروش شدیم. اگر این نتیجه گیری درست باشد، سهم بازار ۴ درصدی عدد درست تری برای هوم پاد اپل است. البته این را باید در نظر بگیریم که در خبر منتشر شده از سوی Strategy Analytics، درباره‌ی تعداد هوم پاد های عرضه شده به بازار صحبت می‌شود که با تعداد هوم پاد های فروخته شده متفاوت است، در واقع آمار عرضه را اعلام می کند نه آمار فروش.

apple-homepod-10-1-980x620

اپل نسبت به فروش این هوم پاد در آینده نزدیک امیدوار است اما واقعیت چیز دیگری است، در واقع فروش هوم پاد به دلایل مختلفی نسبت به اسپیکرهای هوشمند روند جالب توجهی ندارد. هوم پاد با سیستم عامل ios  کار می کند، بنابراین برای کار با هوم پاد باید حتما یک سیستم مبتنی بر سیستم عامل ios یا سیستم مک در اختیار کاربر باشد که با این شرایط کاربران کامپیوترهای معمولی و سیستم عامل اندروید از لیست خریداران این هوم پاد خط می خورند. به ‌علاوه اسپیکر و سیری تنها با اپل موزیک کار می‌کند و برای سایر سرویس‌های استریم باید از AirPlay استفاده کرد تا بتوان با سیستم عامل iOS به موسیقی روی اسپیکر گوش داد.

شاید بتوان گفت مهم ترین مساله که باعث کاهش فروش هوم پاد اپل شده است، قیمت بالای آن نسبت به اسپیکرهای هوشمند آمازون، گوگل و Sonos است. کوپرتینونشین‌ها قیمت هوم‌پاد را ۳۴۹ دلار در نظر گرفته‌اند.

علاوه بر این به گفته‌ی توسعه‌دهندگانِ هوم پاد اپل، مشکل اینجا است که اپل از ابتدا به هوم‌پاد به‌عنوان یک محصول جانبی نگاه کرده است. در صورتی که هوم ‌پاد یک بلندگوی با کیفیت است نه یک دستیار هوشمند خانگی. از طرف دیگر بروز برخی مشکلات فنی و طراحی نیز موجب نارضایتی کاربران شده است که مطمئنا مورد توجه اپل قرار خواهد گرفت و در آینده با جبران تمامی این نواقص، پیروز عرصه رقابت خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی زنبیل  را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

با عضویت در تلگرام زنبیل و اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و از تخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


2 + = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top