گلکسی نوت ۴ بهترین صفحه‌نمایش را دارد؟!

 x6dw9gin

حتماً شرکت Display Mate بررسی کننده صفحه‌نمایش گجت‌های مختلف را می‌شناسید. این شرکت در آخرین بررسی خود صفحه‌نمایش گلکسی نوت ۴ را به عنوان بهترین صفحه‌نمایش تمامی گوشی‌ها و تبلت‌ها عنوان کرده است.

در یک رقابت تنگاتنگ گلکسی نوت ۴ با آیفون ۶ پلاس اپل، گلکسی تب اس ۱۰٫۵، سرفیس پرو ۳، آی‌پد ایر ۲ و کیندل فایر HDX مورد مقایسه قرار گرفته است. گفتنی است که دیسپلی‌میت این آزمایش را در حالت Basic Mode نوت ۴ انجام داده است.

گلکسی نوت ۴ به جز در رنگ آبی که با اختلاف کمی نسبت به سرفیس پرو ۳ و تب اس ۱۰٫۵ در مقام سوم ایستاده است در سایر زمینه‌ها از جمله Color Gamut، دقت رنگ پوست، دقت رنگ‌های ارگانیک و دقت نقطه سفید مقام اول را کسب کرده است.

Display-Mate-Galaxy-Note-4-display

رنگ سبز در این جدول نشان از عملکرد بسیار خوب یا عالی دارد و رنگ زرد نشان‌دهنده عملکرد متوسط و نه‌چندان راضی کننده است. همان‌طور که می‌بینید آیفون ۶ پلاس و آی‌پد ایر در موارد Color Gamut و رنگ‌های سفید و آبی چندان خوب عمل نکرده‌اند و برخلاف شهرت دقت رنگ‌ها در پنل‌های IPS LCD این‌بار AMOLED در نوت ۴ قاطعانه پیروز شده است.

Galaxy-Note-4-Display

البته DisplayMate در این جدول دقت رنگ‌ها را مورد آزمایش قرار داده است و همان‌طور که می‌دانید پنل‌های AMOLED از نظر کنتراست و عمق رنگ مشکی نیز بسیار بهتر از LCDها عمل می‌کنند. همچنین وضوح QHD در نوت ۴ تراکم پیکسلی بیشتری را نیز نسبت به رقبایش فراهم کرده است.

منبع: فارنت

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


8 − = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top