گوشی جدیدی برای رقابت با گوگل …

 

b1drz9i7

رقیب تازه‌ای برای پروژه‌ی Ara  گوگل پیدا شده است. یک کمپانی فلاندی در حال توسعه‌ی تلفن ماژولاری است که در آن کاربر قادر خواهد بود تا قطعات مختلف گوشی را تعویض یا ارتقاء دهد.

فلاندی‌ها، تلفن جدید خود را Puzzlephone نام گذاری کرده‌اند. این گوشی قطعات اولیه مثل صفحه نمایش، اسپیکر و شاسی اصلی را دارد و کاربر می‌تواند به میل خود باتری، پردازنده و ماژول دوربین را عوض کند.

گوگل در پروژه‌ی Ara تلاش می‌کند تا تلفن هوشمندی بسازد که کاربر بتواند خود نسبت به تعویض قطعه‌ی معیوب آن اقدام کند یا در صورت نیاز بخشی از آن را ارتقاء دهد. به این ترتیب گوشی هوشمند می‌تواند برای مدت طولانی‌تر مورد استفاده قرار گیرد و کاربر هر زمان که مایل باشد با هزینه‌ی به مراتب کمتری تلفن خود را به فناوری‌های روز دنیا مجهز کند. پازل‌فون نیز، ایده‌ی مشابه‌ای را دنبال می‌کند.

phonebloks-puzzlephone

شرکت سازنده‌ی این تلفن در شهر اسپو، خانه‌ی نوکیا فعالیت می‌کند. این شرکت از سال ۲۰۱۳ بر روی ساخت پازل‌فون کار کرده و امیدوار است محصل قابل استفاده تا نیمه‌‌ی دوم سال ۲۰۱۵ آماده شود. آن‌ها قصد دارند پلتفرم طراحی شده خود را با استانداردهای متن باز سازگار کنند تا توسعه‌دهندگان بتوانند از آن پشتیبانی کنند. نسخه‌ی اولیه بر پایه‌ی سیستم‌عامل اندروید گوگل ساخته خواهد شد اما شاید در آینده برای پلتفرم‌های دیگر مانند فایرفاکس و ویندوز فون نیز توسعه داده شود.

پازل فون

یکی از مهم‌ترین عواملی که موجب موفقیت یا عدم موفقیت پروژه‌هایی همچون پازل فون یا اِرا می‌شود، پشتیبانی تولیدکنندگان سخت‌افزاری از این محصولات است. چرا که اگر تولیدکنندگان، حافظه، پردازنده، دوربین از این پروژه حمایت نکنند عملا قطعه‌ای برای ارتقاء وجود نخواهد داشت.

منبع: زومیت

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


7 − = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top