ایران در عرصه صنایع دستی یکی از سه قدرت بزرگ جهان است

303xmqh4

نقل از ایرنا،مسعود سلطانی فر روز یکشنبه در مراسم رونمایی از آثار استاد محمود فرشچیان در کاخ موزه سعدآباد اظهار کرد: ایران با سابقه تاریخی و تمدنی ۱۱ هزار ساله، همواره تمدن ساز، بزرگ، ابرقدرت و تعیین کننده در دنیا بوده است.

وی گفت: در طول تاریخ، ایران همواره مهد علم، فرهنگ و ادب بوده و محلی برای فرهیختگان عرصه ادبی و هنری جهان به شمار می رفته است.

معاون رییس جمهوری افزود: آثار تاریخی ایران زمین نه تنها در جغرافیای کشور بلکه در تمامی منطقه و حتی کشورهای شرق وجود دارد و محلی برای تجمع گردشگران و فرهیختگان است.

سلطانی فر ادامه داد: امیدوارم پس از یک دوره رخوت و نزول، و تلاشی که در سال های اخیر شده، شرایطی به وجود آید که ایران دو مرتبه به بزرگی و عظمت خویش برسد.

وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در این زمینه یادآور شد: تفکر دولت کنونی، خرد، تدبیر و تعامل و گفت و گو با تمامی کشورها است و امیدواریم با رویکرد در پیش گرفته شده با بهره مندی از ظرفیت های غنی این سرزمین بتوانیم به جایگاه اصلی مان در عرصه های علمی، ادبی، هنری و غیره برگردیم.

سلطانی فر اظهار کرد: در عرصه هنری نابغه هایی همچون استاد فرشچیان مانند نگینی برای این سرزمین به شمار می روند که همواره می درخشند و ما باید زمینه ظهور و بروز چنین افرادی را برای آینده مهیا سازیم.

معاون رییس جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید تلاش دارد تا هنرمندان بتوانند با آرامش در محیطی امن استعدادهای خود را بروز دهند و بزرگی ایرانیان را به جهانیان اثبات کنند.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: امروز در کشور ۵۰۰ موزه وجود دارد که فقط ۲۵۰ مورد آن توسط این سازمان اداره می شود و مابقی در اختیار سایر دستگاه های اجرایی و نهادها و بخش های خصوصی است.

وی با اشاره به همکاری سازمان میراث فرهنگی با دفتر حفظ نشر و آثار حضرت امام خمینی (ره) یادآور شد: موزه بزرگی از آثار امام و انقلاب در کنار مرقد امام (ره) در حال احداث است تا بتواند در خدمت گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

مراسم رونمایی از دو نگاره از جدیدترین آثار استاد محمود فرشچیان با نام های آسمان چهارم و شام غریبان با حضور محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه، مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام دعایی مدیرمسوول روزنامه اطلاعات، صادق خرازی فعال سیاسی و سایر شخصیت های سیاسی و فرهنگی در مجموعه فرهنگی هنری کاخ موزه سعد آباد برگزار شد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


7 − 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top