ترکیه هفتمین هدف صادرات صنایع دستی ایران است

noszqed1

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان و سفیر ترکیه ظهرامروز در حوزه های علمی و تجاری و گسترش فعالیت های دو کشور در زمینه صنایع دستی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش میراث آریا(chtn)؛ بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان ضمن خوش آمد گویی به سفیرترکیه درایران برایجاد همکاری های دوجانبه میان ایران و ترکیه تاکید کرد و گفت ما تعاملات خوبی با ترکیه در زمینه صنایع دستی داریم و علاقمندیم این روند توسعه یابد.خوشبختانه در ایران و ترکیه بازارهای مشترک خوبی وجوددارد که دیگر کشورها از آن بهره برداری می کنند.
وی افزود: علاقمندیم با ترکیه نشست های علمی مشترکی در عرصه های هنرهای سنتی و صنایع دستی داشته باشیم تا روابط دو کشور بیش از گذشته توسعه توسعه یابد.
نامور تاکید کرد: کشور ترکیه هفتمین هدف صادرات صنایع دستی ایران است و امید است با نشست و گفتگو این شرایط مطلوب ترشود. دعوت از هنرمندان صنایع دستی ترکیه در نمایشگاه روز جهانی صنایع دستی هم در راستای توسعه این تعاملات بوده است.
وی در پایان افزود: آمادگی لازم را داریم تا سرمایه گذاران ترکیه در حوزه صنایع دستی فعالیت کنند وزمینه همکاری با آنها مهیاست.
سفیر ترکیه نیزدر ادامه این نشست گفت: بسیار از این فرصتی که برای ما فراهم شد تا در خصوص فرهنگ و هنر دو کشور به گفتگو بپردازیم تشکر می کنم ، ایران و ترکیه فرهنگ  مشترکی دارند که امیدواریم با این نشست ها بتواند در راستای توسعه و تحکیم روابط دو کشور موثر واقع شود.
وی افزود:باید تلاش کنیم تا با وجود اشتراکات موجود نسبت به صنایع دستی مشترک شناخته شده بررسیهای کارشناسی لازم، با این نشست مبنایی برای توسعه بیشتر روابط بین دو کشور ایجاد شود.
سفیر ترکیه در بخش دیگری از سخنانش افزود:  ترکیه به واسطه گردشگران زیادی که سالانه به آن سفر می کنند، ظرفیت زیادی برای فروش صنایع دستی داردو می توان در کنار عرضه و فروش صنایع دستی ترکیه آثار سنتی و صنایع دستی ایران را نیز به گردشگران عرضه کرد.
وی در پایان افزود: اگر در ایران در حوزه صنایع دستی، فروش و صادرات آن با ارتباط مستقیم داشته باشیم می توانیم از این تجربیات برای فعالیت های مشترک ایران و ترکیه استفاده کنیم.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


1 − 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top