آموزش استفاده از دستگاه آب مرکبات گیری

1

شاید اگر زمانی صحبت از آب پرتقال گیری می شد، با نهایت سرسختی، نوشیدن آب میوه های دارای اسانس و مضر را بر مشقت و دردسر گرفتن آب میوه با دستگاه های دستی آب پرتقال گیری ترجیح می دادید. اما امروزه با عرضه آب پرتقال گیری های برقی، این دستگاه ها در بین خانواده های ایرانی بسیار طرفدار پیدا کرده اند. با این دستگاه ها می توانید علاوه بر گرفتن آب پرتقال، میوه های دیگری همچون لیمو شیرین، نارنج، گریپ فروت و نارنج را آب گیری کرده و از طعم طبیعی و بی نظیر این مرکبات نهایت لذت را ببرید.

همان طور که می دانید، قبل از استفاده از هر نوع وسیله برقی، در ابتدا می بایست با نحوه استفاده از دستگاه آشنا شوید. آشنایی با نحوه صحیح استفاده از دستگاه نه تنها می تواند به طول عمر بیشتر دستگاه کمک کند، بلکه با رعایت نکات ایمنی، سلامت شما را نیز تضمین خواهد کرد. در ادامه قصد داریم نحوه استفاده صحیح از دستگاه آب مرکبات گیری و آب پرتقال گیری را بیان کنیم.

در ابتدا و قبل از همه چیز، لازم می دانیم که با معیارهای مهم در خرید آب پرتقال گیری آشنا شوید. یکی از مهم ترین معیارها در خرید آب پرتقال گیری، مخروطی دستگاه است. مخروطی آب پرتقال گیری عمدتاً در دو اندازه کوچک و بزرگ تولید می شود. معیار دوم، موتور دستگاه است. هرچه توان موتور دستگاه بالاتر باشد، آبگیری مرکبات سریع تر و بهتر انجام می شود. به عنوان معیار سوم، به فیلتر دستگاه توجه داشته باشید. فیلتر آب پرتقال گیری دارای انواع مختلفی ازجمله فیلتر فلزی، فیلتر پلاستیکی معمولی و فیلتر پلاستیکی با امکان تنظیم اندازه خروجی می باشد. اگر دوست دارید که همراه با آب پرتقال، قدری پالپ میوه نیز در نوشیدنی که تهیه می کنید، داشته باشید دستگاهی خریداری کنید که فیلتر آن امکان تنظیم خروجی داشته باشد. اگر دوام فیلتر برایتان مهم است، فیلترهای فلزی برایتان مناسب خواهند بود. اهرم آب پرتقال گیری، مخزن داخلی و خروجی آب ازجمله دیگر فاکتورهایی هستند که می بایست در خرید دستگاه درنظر داشته باشید.

2

معمولاً پیشنهاد می شود که پس از هر بار آب گیری مرکبات، قطعات آب پرتقال گیری ازجمله آب پرتقال گیری بوش ، آب پرتقال گیری پارس خزر شامل مخروطی، فیلتر و مخزن داخلی دستگاه را خارج کرده و شستشو دهید و اجازه دهید به طور کامل خشک شوند. حال برای استفاده از دستگاه، ابتدا آن را بر روی یک سطح تراز و زبر قرار دهید. اگر سطحی که دستگاه را روی آن قرار می دهید، صاف و زبر نباشد، ممکن است در هنگام کار کردن آب پرتقال گیری حرکت کند و نتیجه کار بر روی زمین بریزد و یا شما مجبور باشید که به طور دائم حواستان به ظرفی که در حال پر شدن از آبمیوه است باشد. حال برای استفاده از دستگاه، ابتدا مخزن داخلی را در دستگاه قرار دهید. دقت کنید که مخزن به خوبی در محل خود چفت شده باشد. حال فیلتر دستگاه را در میله ای که در وسط دستگاه تعبیه شده است، جای دهید. اگر فیلتر دستگاه شما دارای امکان تنظیم خروجی است، آن را تنظیم کنید. ممکن است شما دوست داشته باشید قدری پالپ نیز در داخل آبی که از میوه گرفته اید، داشته باشید. حال مخروطی را بر روی فیلتر  قرار دهید. با توجه به اندازه میوه های خود می توانید از مخروطی کوچک یا بزرگ استفاده کنید. قبل از آن که از دستگاه استفاده کنید، می بایست دهانه خروجی آب دستگاه را در محل خود تنظیم کنید تا آب از دستگاه سرریز نشده و در داخل مخزن پر شود تا هر موقع که خواستید آن را باز کنید و آب را در لیوان بریزید. حال میوه های خود را به دو نصف تقسیم کنید. نصف میوه را بر روی مخروطی قرار داده و اهرم را بر روی میوه قرار داده و به آرامی فشار دهید. همزمان با فشار شما به دستگاه، موتور دستگاه مخروطی را چرخانده و آب میوه شما را می گیرد. همزمان با آبگیری از مرکبات، دقت کنید که مخزن داخلی بیش از اندازه پر نشود. اگر میزان آبمیوه در دستگاه به اندازه یک لیوان رسید، آب پرتقال گیری را خاموش کرده و تنظیمات لازم برای خروج آب را فراهم کنید (دهانه دستگاه را به پایین فشار دهید). بلافاصله بعد از استفاده از دستگاه، قطعات را جدا کرده و آن ها را بشویید. در صورت خشک شدن ذرات میوه به بدنه و قطعات، جدا کردن آن ها می تواند منجر به آسیب دستگاه شود. برای شستشوی صافی ها نیز می توانید از برس نرم استفاده کنید.

3

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


4 − = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top