از دستگاه غذاساز چندکاره بیشتر بدانید

148

غذاساز یک وسیله چندکاره آشپزخانه است که میتواند تقریبا تمام انواع مواد غذایی را سریع و آسان به فرم هایی نظیر : خرد ، ورقه، رنده، آسیاب و پوره تبدیل کند.

بعضی از مدلها حتی میتوانند آب لیمو و سبزیجات را گرفته، مایه کیک را زده، خمیر نان را ورز داده و گوشت و سبزیجات را بطور مطلوبی چرخ و یا قطعه قطعه کنند.

این دستگاه در سال ۱۹۷۳ توسط مخترع آمریکایی “کارل سونتهایمر” به بازار آمریکا معرفی شد. او یک سال تمام بر روی همزن برقی صنعتی فرانسوی کار کرد تا بتواند آنرا با مصرف خانگی سازگار کند. هرچند مدتی طول کشید تا مصرف کنندگان به کارایی و فواید استفاده از این وسیله پی ببرند، اما مدتی بعد از آن مخلوط کن برقی در سراسر جهان از جمله پرفروشترین وسایل خانگی شد.

قطعات اصلی غذا ساز یا همان دستگاه چند کاره

غذاسازهای مدرن در سه اندازه اصلی ارایه میشوند: بزرگ یا full، متوسط یا compact و کوچک یا mini.

اما اندازه غذاساز هرچه باشد، در هر صورت دارای یک سری قطعات اصلی است که در تمام غذاسازها وجود دارد: این قطعات عبارتند از موتور، کاسه یا پارچ با یک درب و یک محل تغذیه (ریختن مواد در داخل دستگاه) و مجموعه ای از قطعات جانبی که در جعبه دستگاه موجود است.

محل قرارگیری موتور این دستگاه ها در پایه آن قرار دارد که در واقع سنگین ترین بخش آن نیز محسوب می شود. طبعا هرچه دستگاه بزرگتر باشد، موتور سنگین تری نیز دارد که گاهی تا ۹ کیلو وزن پیدا میکند .

این سنگینی دلیل مهمی دارد. در واقع این پایه سنگین موجب میشود که دستگاه در هنگام کار و چرخش سریع پره های آن، از جای خود حرکت نکرده و در جای خود  ثابت بماند. اولین غذاسازها تنها به رنگ سفید و از جنس پلاستیک محکم ساخته می شدند ولی امروزه در انواع رنگهای زیبا و با بدنه فلزی و پلاستیکی تولید و عرضه می شوند.

از قسمت موتور میله ای به سمت بالا درآمده که کاسه یا پارچ دستگاه بر روی آن قرار می گیرو و قفل میشود. این ظرف معمولا از جنس پلاستیک یا شیشه شفاف است. درب این ظرف نیز بر روی دهانه محکم شده و بر جای خود قفل میشود. در بسیاری از مدلهای قدیمی، پیچاندن یا محکم کردن درب، موتور را به راه می انداخت اما مدلهای جدید مجهز به دکمه Power یا همان روشن و خاموش هستند.

درب ظرف این دستگاه دارای یک قسمت تغذیه است که برای وارد کردن مواد مانند سبزیجات یا گوشت به داخل دستگاه تعبیه شده و اندازه دهانه آن بسته به اندازه دستگاه و مورد استفاده آن متفاوت است.

گنجایش ظرف غذا ساز به این ترتیب است: اندازه بزرگ دارای گنجایش ۹ تا ۱۳ پیمانه ماده غذایی هستند، اندازه متوسط از ۵ تا ۷ پیمانه و اندازه کوچک از ۲ تا ۵ پیمانه گنجایش دارند. بعضی مدلها دارای دو ظرف بزرگ و کوچک هستند که هردو با یک پایه مشترک کار میکنند که تقریباً مقرون به صرفه تر و کاربردی تر هستند.

قطعات جانبی دستگاه چندکاره غذاساز

در یک غذاساز معمولی، قطعات جانبی بر روی میله داخل ظرف محکم میشوند. قطعات استاندارد درنظر گرفته شده برای غذاسازها عبارتند از یک تیغه به شکل S و صفحه های مخصوص رنده و خرد کردن.

همیشه تیغه S شکل در ته ظرف قرار میگیرد. این قطعه از دو تیغه کوچک قوس دار و بسیار تیز ( و ضد زنگ )ساخته شده است که در دو جهت مخالف به روی یک ستون کوچک و محکم پلاستیکی نصب شده اند و بر روی میله مخصوص داخل ظرف محکم میشوند. این تیغه معمولا از فلز ساخته میشود و در بعضی موارد از جنس پلاستیک سخت است. تیغه های فلزی به خاطر تیزتر بودن و طول عمر مفید بیشتر، به انواع پلاستیکی ارجحیت دارند.

صفحه های رنده کننده و خرد کننده از جنس فلز سخت و مقاوم هستند کهمعمولا محل قرارگیری آنها بالای ظرف است. به این ترتیب ماده غذایی که از طریق دهانه درب وارد دستگاه میشود، بلافاصله با تیغه تماس پیدا کرده خرد میشود و در داخل ظرف میریزد.

سوراخها و شکافهای موجود بر روی این صفحات، اندازه های مختلفی دارند و مواد را در اندازه های ریز، متوسط، درشت و فانتزی رنده و خرد میکنند. این صفحات به صورت جداگانه نیز به فروش میرسند و میتوان با تهیه چند مدل دیگر، مجموعه موجود را کاملتر کرد تا هنر خود را بوسیله آنها کامل تر کنید..

توجه کنید که به خصوص برای استفاده از این تیغه ها، حتما مواد را با دسته یا کاردک مخصوص به داخل دستگاه بریزید و هرگز آنها را با دست به داخل فشار ندهید.

اما باید گفت علاوه بر وسایل جانبی استاندارد که همراه دستگاه وجود دارد ،  شما میتوانید قطعات دیگری را هم به غذاساز خود اضافه کنید و دستگاه خود را کارآمدتر نمایید. از جمله این قطعات میتوان به موارد زیر اشاره کرد: • تیغه خمیر نان: این تیغه از پلاستیک و گاهی از جنس فلز ساخته میشود، نسبت به تیغه S خمیدگی کمتری داشته و برای تهیه خمیر نان یا پیتزا مورد استفاده قرار میگیرد.

برخی از امکانات جانبی دستگاه چندکاره:

صفحه خلال کننده:

این قطعه دارای ردیفی از دندانه های بیرون زده کوتاه و تیز است و هرنوع ماده غذایی را به شکل رشته های باریک و نازک خرد میکند.

تخم مرغ زن:

این قطعه از دو بازوی بلند متصل به همزن های گلابی شکل ساخته شده است و برای هم زدن تخم مرغ، مایه کیک و خامه به کار می رود و مایه ای پف دار و سبک تولید میکند.

صفحه سیب زمینی خرد کن:

این صفحه مانند مدل قبلی است با این تفاوت که دندانه ها بزرگترند و برای خرد کردن سیب زمینی در اندازه دلخواه شما برای سرخ کردن به کار میروند.

آب میوه گیری:

این قطعه جانبی ، میوه ها و سبزیجات را به پوره ای نرم تبدیل میکند، آب آنرا در پایین ظرف جمع کرده و تفاله را بر روی صافی از یکدیگر جدا میکند. طرزکار آن بسیار راحت و ثمره آن لذتبخش است.

آب پرتقال گیر:

صفحه ای با یک برآمدگی گنبد شکل دندانه دار برای گرفتن آب مرکبات وجود دارد که اصطلاحا به آن آب پرتقال گیرمی گویند.

 

نکاتی مهم برای انتخاب یک غذاساز مناسب

نیروی دستگاه غذاساز

لازم است دستگاه غذاساز موردنظرتان برای انجام دادن تمام اموری که از آن انتظار دارید، دارای نیروی کافی باشد. نیروی این دستگاه ها معمولاً از ۴۰۰ تا ۱۱۰۰ وات و بیشتر متفاوت است. هرچه میزان نیروی موتور بیشتر باشد، کارهای محوله به دستگاه سریعتر و با قدرت بیشتر انجام شده و غذاساز برای کارهای سنگینتر مناسبتر خواهد بود. سعی کنید که با توجه به بودجه خود، قویترین مدل ممکن را تهیه کنید و در کل هدف خود را بر روی خرید مدلی با میزان وات ۷۵۰ به بالا قرار دهید. مطمئن باشید در دراز مدت از این انتخاب خود خشنود خواهید بود.

گنجایش ظرف

همانطور که اشاره شد، مدلهای مختلف غذاساز دارای ظرفیتی از ۱.۴ تا ۳ لیتر هستند. یکی از مهمترین نکات در انتخاب دستگاه غذاسازیا چندکاره ، توجه به مقدار استفاده شما از آن است. اگر حجم استفاده شما و تعداد افراد خانواده شما زیاد است یا معمولا مهمان دارید، حتما نوع بزرگتر آن را انتخاب کنید تا مجبور نباشید برای تهیه مواد غذایی ، چندین بار دستگاه را پر و خالی کنید.

 

تیغه های دستگاه

بهتر است که تیغه های دستگاه چند کاره از جنس فلز ضد زنگ باشند زیرا جنس های دیگر (نظیر پلاستیک فشرده ) نمیتوانند تا این حد مقاوم و بادوام باشند. بسته به بودجه ای که درنظر گرفته اید، بهتر است از بین دو دستگاه با کیفیت مشابه، آن را که دارای تیغه ها و صفحات بیشتری باشد انتخاب کنید. بدون شک کار را برای شما راحتتر خواهد کرد.

امروزه بسیاری از قطعات غذاسازها را میتوان در ماشین ظرفشویی شست. توجه کنید که اگر از ماشین ظرفشویی استفاده میکنید، این امکان در دستگاهی که میخرید موجود باشد.

ایمنی

بسیاری از مدلهای غذاساز مجهز به ویژگیهای ایمنی مختلفی هستند. از جمله درب های قفل شونده، فاصله زیاد بین ورودی مواد و تیغه ها و خاموش ماندن دستگاه در صورت بسته نشدنصحیح درب.

این نکات ساده ،  ایمنی شما و خانوادهتان را تضمین کرده و اگر موجب بالا رفتن قیمت دستگاه هم شوند، ویژگی هایی بسیار با ارزش محسوب می شوند و بهتر است با صرف هزینه بیشتر، دستگاهی با ایمنی بالاتر تهیه کنید.

ویستانیوز

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


7 − = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top