با مطرح ترین طرح های چیدمان آشپزخانه آشنا شوید

Kitchen Decoration

به جرئت می توان گفت آشپزخانه هر خانه، قلب آن خانه محسوب می شود که بانوی خانواده بیشترین وقت خود را در آنجا صرف می کند. کارایی و عملکرد مناسب با چیدمان متناسب فضاها ارتباط مستقیم دارد. وقتی اصل مثلث کار در آشپزخانه را رعایت کنید و یا به عبارت دیگر، محل قرارگیری سه عنصر اصلی آشپزخانه ( یخچال فریزر ، اجاق گاز و سینک ظرفشویی ) را بر اساس مثلث کار بچینید، در این صورت انجام کارها در آشپزخانه به سهولت انجام گرفته و بی نظمی به وجود نخواهد آمد. وقتی به سبک زندگی خانواده های امروزی نگاه می کنیم، متراژهای خانه و آشپزخانه روز به روز کوچک تر و در مقابل تجهیزات موجود در آشپزخانه روز به روز در حال افزایش است. حال با طراحی اصولی آشپزخانه خود می توانید هم جلوه ای زیبا به خانه خود بخشیده و همچنین کاربرد کابینت های خود را چند برابر کنید. در ادامه قصد داریم شما را با انواع مدل های طراحی آشپزخانه آشنا کنیم.

طراحی آشپزخانه U شکل

آشپزخانه های U شکل ازجمله پرکاربردترین طراحی های آشپزخانه محسوب می شوند. در طراحی U شکل، دو دیوار در مقابل هم به واسطه یک دیوار میانی به هم متصل شده اند. قرار گرفتن سه دیوار در کنار هم باعث خواهد شد تا پلان U شکل تشکیل شود. دو دیواری که روبروی هم قرار می گیرند و موازی یکدیگر هستند، می توانند هم اندازه نبوده و طول یکی، کمتر و یا بیشتر از دیگری باشد. برای جلوگیری از اتلاف فضا و همچنین برای آنکه در انجام فعالیت های روزانه در آشپزخانه راحت باشید، می بایست برای فضای میانی آشپزخانه U شکل خود، حداقل عرض ۱٫۸ متر را درنظر بگیرید. کابینت آشپزخانه U شکل، دارای مزیت رقابتی ویژه ای نسبت به سایر انواع مدل های کابینت بوده و فضای نسبتاً زیادی در اختیار شما قرار می دهد. در آشپزخانه های با طراحی U شکل، به راحتی می توانید رفت و آمد کنید و همچنین کابینت های زیادی برای آشپزخانه خود طراحی کنید. همچنین با تعبیه کردن یک پنجره بزرگ برای آشپزخانه U شکل خود می توانید نورگیری فضای آشپزخانه خود را بیشتر کنید. مهم ترین عیب طراحی U شکل برای آشپزخانه، ایجاد کابینت ها در گوشه است که تا حدودی باعث اتلاف فضا می شود. البته با طراحی کابینت های مخصوص در گوشه می توانید این اتلاف را به حداقل برسانید.

Kitchen Decoration

طراحی آشپزخانه L شکل

در طراحی آشپزخانه L شکل، آشپزخانه و اتاق نشیمن در امتداد هم قرار دارند و به نوعی به یکدیگر متصل می باشند. اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید و مایل هستید فضای بزرگ تری را در محیط خانه خود تجربه کنید، می توانید فضای آشپزخانه خود را به شکل L طراحی کنید. آشپزخانه L شکل دارای دو دیوار متصل به هم می باشد که معمولاً یکی از دیوارها بلندتر و دیگری کوتاه تر بوده و درنتیجه تشکیل L انگلیسی می دهند. البته با توجه به سبک منزل و آشپزخانه، اندازه دو دیوار ممکن است با هم برابر باشد. با استفاده از یک جزیره، کانتر و یا یک میز غذاخوری کوچک در طراحی L شکل آشپزخانه خود می توانید سطح کار مناسبی را برای انجام فعالیت های آشپزی، پخت و پز و یا سرو غذا ایجاد کنید. همچنین طرح L شکل نسبت به سایر طرح ها، فضای کمتری را اشغال می کند. اگر آشپزخانه کوچکی دارید، این طرح ممکن است برای شما بسیار کاربردی باشد.

Kitchen Decoration

طراحی آشپزخانه جزیره ای

اگر آشپزخانه شما به طور بزرگ طراحی شده و دارای فضای کافی است، می توانید از طرح جزیره ای استفاده کنید. از فضای جزیره ای در وسط آشپزخانه می توانید برای کارهای مختلفی ازجمله سرو غذا، آماده سازی مواد غذایی و یا فضای دکوراسیونی مورد استفاده قرار دهید. این طرح کمک خواهد کرد تا فاصله وسایل کاربردی در آشپزخانه به حداقل برسد. به عنوان مثال، با پیاده کردن طرح جزیره ای در آشپزخانه، خواهید توانست اجاق گاز و سینک ظرفشویی را در کنار هم قرار دهید. همچنین این طرح می تواند زمینه ساز تقویت روابط اجتماعی خانواده با دور هم آوردن اعضای خانواده در فضای جزیره ای آشپزخانه شود.

Kitchen Decoration

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


7 + = 11

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top