بخاری دیواری یا زمینی؟ دودکش دار یا بدون دودکش؟ کدامیک و چرا؟

1

هر ساله شاهد آن هستیم که تعداد زیادی از هموطنانمان به دلیل اشتباه در خرید بخاری گازی و همچنین استفاده نادرست از بخاری، جان خود را از دست می دهند. درست است که رعایت نکات ایمنی اهمیت زیادی دارد ولی در دستگاه های جدید، شاهد سیستم هایی هستیم که خطای ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی و بی احتیاطی افراد را به حداقل می رسانند.

اگر شما نیز قصد خرید بخاری گازی دارید ممکن است با سوالات مختلفی روبرو باشید. ازجمله آن سوالات این که بخاری گازی زمینی بخرم یا دیواری؟ آیا هر دو نوع، قدرت حرارتی یکسانی دارند؟ آیا بخاری های بدون دودکش موجود در بازار استاندارد هستند؟ همه این ها، سوالاتی است که هر خریدار بخاری گازی می بایست به دنبال پاسخ آن ها باشد. البته نگران نباشید! در ادامه به تک تک سوالاتی که مطرح کردیم پاسخ داده ایم.

بخاری گازی دیواری یا زمینی؟ کدام بهتر است؟

یکی از مهم ترین معیارها برای انتخاب بخاری گازی درنظر گرفتن متراژ خانه یا محلی است که قرار است بخاری گرمابخش آنجا باشد. بر این اساس، بخاری های گازی به دو دسته دیواری و زمینی دسته بندی شده اند که با توجه به نیاز خود می توانید نسبت به خرید بخاری گازی از نوع دیواری یا زمینی اقدام کنید. بخاری دیواری در مقایسه با بخاری زمینی کوچک بوده و فضای کمتری را اشغال می کند و عمدتاً برای مکان هایی طراحی شده است که متراژ پایینی دارند. پس اگر صاحب مغازه یا محل کاری هستید که متراژ پایینی دارد، و یا یک اتاق کوچک مدنظرتان است، بخاری های دیواری می توانند بهترین انتخاب شما باشند. در مقابل، حرارت این نوع بخاری نسبت به بخاری زمینی کمتر بوده و قدرت آن نهایتاً تا هفت هزار کیلوکالری در ساعت است. از ایرادات دیگر بخاری دیواری این است که به دیوار چفت می شود و جمع آوری در ابتدای فصل گرما و نصب دوباره در ابتدای فصل سرما دردسر ایجاد می کند. مگر آن که حاضر باشید با فرارسیدن فصل بهار و تا رسیدن دوباره فصل زمستان، این بخاری را هرچند خاموش در مقابل دیدگان داشته باشید. این درحالی است که بخاری های زمینی را می توانید در پایان زمستان به راحتی جمع کنید تا فضای اضافی در منزل اشغال نکند. همچنین بخاری های گازی دیواری از خود مقداری رد سیاهی به جا می گذارند و ممکن است در طول مدت استفاده، ترک هایی نیز بر روی دیوار ایجاد کنند.

2

بخاری گازی دودکش دار بخریم یا بدون دودکش؟

برخلاف باور برخی که شاید فکر می کنند بخاری های بدون دودکش غیراستاندارد هستند، باید بدانید که تمام بخاری های بدون دودکشی که در بازار هستند، با علامت استاندارد از موسسه استاندارد به فروش می رسند. در ادامه لازم می دانیم به استفاده صحیح از این بخاری های گازی اشاره نماییم. بخاری گازی بدون دودکش عمدتاً برای مغازه و یا مکان های پررفت و آمد و یا اماکن زیر ۵۰ متر که به علت میزان بالای رفت و آمد، هوا در آن ها گردش دارد، مناسب هستند. این نوع از بخاری گازی به هیچ عنوان برای اتاق خردسالان، اتاق خواب، حمام، زیرپله، مهدهای کودک و در مجموع برای مکان هایی که جریان هوا و تهویه مناسبی ندارند، گزینه مناسبی نخواهد بود. بخاری های بدون دودکش می بایست مجهز به سیستم ODS باشند. این سیستم به طور دائم میزان اکسیژن فضا را کنترل می کند و بر اساس آن، جریان گاز را در بخاری برقرار می کند. درصورتی که به هر دلیل میزان اکسیژن فضایی که بخاری در آن قرار دارد، به کمتر از ۱۸ درصد برسد، این سیستم به طور اتوماتیک جریان گاز را قطع می کند و تا زمانی که محیط کاملاً تهویه و پاک نشده و همه چیز به حالت عادی برنگشته، اجازه روشن شدن بخاری را به کاربر نمی دهد. به همین خاطر است که سیستم ODS جذاب و کارامد به نظر می رسد.

 3

اگر بر اساس معیارهای یاد شده، توانسته اید نوع بخاری گازی موردنیاز خود را انتخاب کنید، توصیه می کنیم چهار معیار در خرید بخاری گازی را فراموش نکنید. ظرفیت موردنیاز، رده انرژی، گارانتی دستگاه و همچنین دارا بودن ترموکوبل از مهم ترین نکاتی محسوب می شوند که می بایست در خرید این وسیله ارزشمند خانگی درنظر بگیرید. بخاری گازی پلار ، بخاری گازی نیک کالا و آبسال از شناخته شده ترین و پرفروش ترین های بازار محسوب می شوند.

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


+ 4 = 13

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top