راهنمای کامل تمیز کردن آبسردکن

1

نقش آب برای سلامتی بدن بسیار حائز اهمیت است. این اهمیت تا جایی است که آب بر غذا نیز اولویت دارد. در میان تجهیزات سرمایشی که برای تولید آب خنک و گوارا کاربرد دارند، آبسردکن ها، جایگاه خاصی دارند. این دستگاه ها، علاوه بر آب خنک، تونایی تولید آب گرم و ولرم نیز دارند.

همانطور که خرید آبسردکن نیازمند داشتن اطلاعات لازم است، تمیز کردن این دستگاه نیز بسیار حائز اهمیت است و بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل و یا به روز کنید. تجربه نشان می دهد که هر شش هفته یکبار، می بایست نسبت به تمیز کردن آبسردکن اقدام کنید. اگر مصرف آب شما بسیار بالاست، با هر بار تعویض بطری دستگاه، می بایست آن را تمیز کنید. آبسردکن ایستکول ، آبسرد میدیا و یا هر مدل و برند دیگری اگر به طور مرتب تمیز نگردند، یک زمین پرورشی میکروبیولوژیکی برای رشد میکروب ها و باکتری های مختلف به حساب می آیند. از این رو، نظافت منظم دستگاه بر افزایش طول عمر و ماندگاری دستگاه، تأثیر قابل توجهی خواهد داشت. تمیزکاری دستگاه آبسردکن کار سختی نیست، کافی است اندکی حوصله به خرج داده و اقداماتی که در ادامه اشاره می کنیم را انجام دهید.

در ابتدا یک سطل دسته دار تهیه کنید. هرچه قدر سطل عمیق تر باشد، بهتر است؛ چراکه حمل و نقل بهتری داشته و مطمئن می شوید که ترکیبی که می خواهید تهیه کنید، به اطراف شما پاشیده نمی شود. از دو محلول شوینده می توانید استفاده کنید: مخلوط سرکه با آب و یا ترکیب وایتکس و آب. اگر مدت زمان زیادی است که آبسردکن خود را تمیز نکرده اید و یا احساس می کنید که دستگاه دارای مقدار قابل توجهی باکتری است، از مخلوط آب و وایتکس استفاده کنید. البته قبل از همه چیز، در استفاده از ترکیب وایتکس و آب، دو نکته را فراموش نکنید: اول این که حتماً از دستکش استفاده کرده و دوم؛ حتماً در فضای باز اقدام به تمیزکاری کنید. سطل را از آب پر کرده و یک قاشق غذاخوری (و نه بیشتر) وایتکس به آن اضافه کنید. برای استفاده از ترکیب آب و سرکه نیز می توانید سرکه سفید و آب را به نسبت یک به سه با هم مخلوط کنید. برای از بین بردن بوی تند سرکه می توانید از یک لیمو استفاده کرده و آن را در سطل آب بچکانید. بهتر است بدانید که محلول آب و سرکه تا حدود زیادی به اندازه محلول آب و وایتکس، تأثیرگذار است.

2

قبل از تمیز کردن آبسردکن، آن را از پریز برق بکشید. بسیار مهم است که اتصال برق قبل از هر تمیزکاری قطع شود. همچنین مطمئن شوید که هیچ گونه اتصال الکتریکی در اطراف محیط آبسردکن وجود ندارد. محلولی که تهیه نموده اید را در داخل مخزن دستگاه ریخته و حدود ۵ دقیقه منتظر باشید. سپس شیر دستگاه را باز کنید تا همه آب مخزن خالی شود. سپس برای چند بار متوالی، آن را با آب معمولی پر کرده و از شیر آب گرم خارج کنید. مطمئن شوید که هیچ بو و اثری از سرکه و وایتکس در داخل آبسردکن باقی نماند. در مرحله بعد، سینی ای که محل چکه کردن شیر آب است را جدا کرده و بعد از این که بطور مرتب تمیز کردید، کامل خشک کنید. سپس درپوش بطری آب را برداشته و آن را بر روی آبسردکن قرار دهید. ایجاد حباب آب نشان می دهد که بطری به طور صحیح بر روی دستگاه قرار گرفته است. در انتها قبل از مصرف عمومی، آب را مزه کنید که اثری از طعم غیرطبیعی نباشد.

3

در انتها پیشنهاد می کنیم که با قابلیت های دستگاه آبسردکن آشنا شوید. با این دستگاه به میزان قابل توجهی می توانید در مصرف آب صرفه جویی کنید. شاید بپرسید چگونه؟ برای نوشیدن آب خنک در خانه، اغلب یا شیر آب را باز می گذاریم تا به خنکی مطلوبی که دوست داریم برسد یا درب یخچال را باز می کنیم که در هر دو صورت انرژی را تلف کرده ایم. باز و بسته کردن درب یخچال به صورت مرتب موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال می شود که علاوه بر مصرف بیشتر برق، برای دستگاه هم مضر است. همچنین آبسردکن ها قابلیت نصب منبع آب عادی یا فیلتردار را دارند که با تصفیه چند مرحله ای، آب نوشیدنی را با بالاترین استانداردهای ممکن در دسترس قرار می دهند. پس، نوشیدن آب بی کیفیت را متوقف کنید بدون آن که نیاز باشد یک سوراخ بزرگ برای قرار دادن شیر تصفیه آب روی سینک خود ایجاد کنید. درنهایت با داشتن این دستگاه، دیگر عادت استفاده از بطری پلاستیکی نوشابه و یا دلستر را کنار خواهید گذاشت.

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


+ 6 = 14

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top