ساده ترین راه برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

1114

نظافت سینک ظرفشویی بسیار مهم است زیرا محل شستشوی ظروف است و غیر مستقیم با سلامتی ما و غذایی که می خوریم در ارتباط است. به علاوه همواره در معرض دید است و از نظر زیبایی حائز اهمیت است و یک خانم کدبانو همواره دوست دارد تا ظرفشویی تمیز و براقی داشته باشد. از آن جایی که سینک ظرفشویی هر روز و به دفعات مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر شستشوی روزانه، نیاز به شستشوی کلی و رسوب زدایی نیز دارد. در این مطلب خواهیم گفت که چطور با کمک مواد طبیعی به این مهم بپردازید.

سینک ظرفشویی معمولاً از جنس استیل است. بهتر است از مواد سفید کننده قوی و جرمگیر برای تمیز کردن استفاده نکنید، زیرا رنگ استیل به مرور کدر می شود.

جوش شیرین برای تمیز کردن سینک های استیل عالی عمل می کند. از این ماده می توانید به عنوان پودر تمیز کننده استفده کنید.

برای تمیز کردن سینک های آلومینیومی و چینی محلول پودر ماشین لباسشویی توصیه می شود. بعد از آبکشی، با روزنامه مچاله شده سینک را برق بیندازید.

برای از بین بردن لکه ها و رسوبات آب روی سینک، پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کرده و روی سطح را با آن مالش دهید تا اثرات لکه های آب ناپدید شود..

از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه نیز می توانید برای این کار استفاده کنید.

نمک ماده طبیعی مناسب برای ضدعفونی کردن سینک ظرفشویی آشپزخانه است. برای این منظور نمک خشک را روی سطح آن بپاشید و پس از نیم ساعت بشویید.

براق کردن شیر آب

از الحاقات سینک ظرفشویی و دستشویی شیرهای آب هستند که برای از بین بردن رسوب آب روی آنها می توانید همانطور که گفته شد از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه استفاده کنید.

اگر رسوبات خیلی زیادند نمک و جوش شیرین را به صورت خمیر در آورید و بعد از مدتی با آب بشوئید تا تمامی رسوبات از بین ببرد.

phow

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


6 + 5 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top