پرده برداری از نمونه ی اولیه ی تلویزیون برند پاناسونیک با صفحه شفاف در نمایشگاه CES 2016

08

یکی از پر کاربردترین ابزارهای الکتریکی در خانه ها، تلویزیون است؛ محصولی که در سال های اخیر با پیشرفت هایی مواجه بوده که چندان هم هوشمندانه نبوده اند.

در این میان تلویزیون ها همچون جسمی چندین اینچی در گوشه ای از منزل، فضایی را اشغال می کنند و همین موضوع، ایده ساخت تلویزیونی با نمایشگر شفاف را به پاناسونیک داده است.

در نمایشگاه  CES 2016، شرکت ژاپنی یاد شده یک اتاق نشیمن شبیه سازی کرده و تلویزیون شفاف خود را در آن قرار داده بود که در مواقع غیر ضروری، می توانستید خاموشش کرده و پشت آن را مشاهده کنید. حتی زمانی که تلویزیون روشن است هم می توانید حالتی را انتخاب کنید که نمای پشت دستگاه، قابل مشاهده باشد.

در نمونه نخست تلویزیون نامرئی پاناسونیک که در ژانویه امسال رونمایی شد از فناوری LED جهت تشکیل تصویر استفاده شده است. مشکل اصلی سری نخست این تلویزیون شفافیت ناقص صفحه نمایشگر در وضعیت خاموش بود.

محققان شرکت پاناسونیک با طراحی مجدد پنل و استفاده از فناوری OLED نه تنها کیفیت تصویر را افزایش دادند بلکه با خاموش‌شدن تلویزیون، نمایشگر به یک شیشه کاملا شفاف تبدیل می‌شود.

نحوه کنترل تلویزیون نیز از قابلیت های جالب دیگر این نمونه اولیه است. در کنار استفاده از ریموت کنترل، می توانید از ژست های حرکتی و فرامین صوتی نیز بهره گرفته تا دستورات خود را به دستگاه تفهیم نمایید.
مدیر بخش تحقیقات و نوآوری شرکت پاناسونیک عنوان کرد تلویزیون جدید پاناسونیک در کنار قابلیت نامرئی شدن، معرف نسل جدید نمایشگرهای فوق پیشرفته آینده است. شرکت پاناسونیک قصد دارد تا این نمایشگر را با نرم‌افزار کنترل حرکات دست به بازار عرضه کند.

01

نماینده پاناسونیک در CES البته بیان می کند که این تلویزیون، هنوز در مرحله اولیه قرار دارد و در صورتی که همه برنامه ریزی ها به شکل صحیح پیش روند، دو سال دیگر تبدیل به محصولی قابل عرضه به بازار خواهد شد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


4 − = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top