استفاده از مسواک برقی برای دندان ها چه فوایدی دارد؟

1

به جرئت می توان گفت بخش مهمی از برنامه زندگی ما انسان ها، رعایت بهداشت دهان و دندان است. اگر حداقل دو بار در روز دندان های خود را به دقت مسواک زده و سالیانه یکبار آن ها را توسط متخصص جرمگیری نمایید، می توانید از مشکلاتی ازجمله تشکیل جرم، پلاک، پوسیدگی، بیماری لثه و از دست دادن مینای دندان پیشگیری کنید.

مسواک های برقی یکی از انواع مسواک های موجود در بازار می باشند که راحتی و کاربرد بسیار آسان تری را برای افراد به همراه دارند. اهمیت خرید مسواک برقی مشخص می شود که آخر شب و با نهایت خستگی بخواهید اراده کنید و مسواک به دست بگیرید! در ادامه سعی داریم مهم ترین فواید مسواک های برقی را معرفی نماییم.

خوشبو شدن دهان

بوی ناخوشایند دهان ازجمله موارد ناخوشایندی است که اکثر ما در هنگام صحبت کردن با افراد متوجه می شویم. مواد غذایی مختلفی می تواند بوی بد دهان را تشدید کند که ازجمله این مواد غذایی می توانیم به پیاز، سیر، ماهی، قهوه و یا سیگار اشاره کنیم. ولی موضوعی که می خواهیم برایتان آشکار کنیم این است که در بسیاری از موارد، باکتری ها و یا پلاک در نواحی پنهان دهان هستند که باعث ایجاد بوی بدن دهان می شوند. با توجه به طراحی مسواک های معمولی و همچنین عدم آشنایی بسیاری از افراد با طرز صحیح مسواک زدن، مسواک های دستی در تمیز نمودن انتهایی ترین بخش های داخل دهان، توانایی لازم را ندارند. این درحالی است که با کمک مسواک های برقی می توانید انتهایی ترین بخش های داخل دهان و همچنین روی زبان، زیر زبان و ناحیه پشتی دهان در اطراف دندان های مولر را به راحتی تمیز کنید. حذف جرم در قسمت های اشاره شده، می تواند در بسیاری از موارد بوی بدن دهان را نیز از بین ببرد.

لکه بری بیشتر

یکی از مهم ترین مزایای مسواک های برقی این است که می توانند با کمک خمیر دندان های جرمگیر و یا زغالی، لکه های دندانی که درنتیجه مصرف قهوه، چای و نوشیدنی های رنگی و یا استفاده از سیگار بر روی دندان های شما به جای مانده اند را از بین ببرند. نکته دیگری که می بایست درنظر بگیرید این است که در استفاده از مسواک برقی محدودیت ندارید و این درحالی است که تعداد دفعات استفاده از خمیر دندان جرمگیر می بایست با مشورت دندان پزشک انجام شود. از این رو با استفاده از مسواک های برقی می توانید لبخندی زیباتر با دندان هایی سالم تر را تجربه کنید.

2

مناسب برای ارتودنسی

معمولاً اکثر دندانپزشکان توصیه می کنند که برای تمیز نگه داشتن دندان ها بعد از کار گذاشتن سیم های ارتودنسی از مسواک برقی ازجمله مسواک برقی اورال-بی استفاده کنید. درواقع مسواک های برقی برای افرادی که ارتودنسی استفاده کرده باشند، بسیار بیشتر از مسواک های برقی می تواند به بهداشت دهان و دندان کمک کند.

راحتی بیشتر

گاهی اوقات ممکن است براساس عادتی که از کودکی در وجود ما شکل گرفته است، شکل صحیح مسواک زدن را فراموش کنیم. جالب است بدانید که برای استفاده از مسواک برقی، نیازی به حرکت دادن دست ندارید، از این رو این مدل از مسواک ها می توانند فرآیند مسواک زدن را برای افرادی همچون افراد مسن و یا افرادی که دارای درد مچ دست هستند، راحت تر نمایند. استفاده از مسواک برقی برای افرادی که از بیماری آرتروز رنج می برند نیز مناسب خواهد بود.

تمیز کردن بدون درد

اگر بهداشت دهان و دندان را به طور مناسب رعایت نکنید، لثه ها ملتهب شده و به هر نوع مسواک (چه برقی و چه دستی) حساسیت نشان می دهند. بسیاری از افرادی که تجربه استفاده از مسواک برقی را نداشته اند، تصور می کنند که استفاده از مسواک برقی سبب ایجاد درد در لثه و یا دهان می شود. این درحالی است که مسواک برقی برای لثه و دندان سالم، هیچ درد و ناراحتی به همراه ندارد. پرزهای زبر مسواک برقی باعث می شود که این مسواک بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد. در عین حال این پرزها به اندازه ای نرم هستند که از تحریک لثه ها جلوگیری کنند.

3

تمیز کردن عمیق تر

برس مسواک های برقی در مقایسه با مسواک های دستی، فشار و قدرت بیشتری را تأمین می کند. قدرت بیشتر برس مسواک برقی باعث می شود که این پرزها به شکاف ها و ترک های بین دندان ها وارد شده همچنین بخش هایی از دندان که به لثه نزدیک تر هستند را به خوبی تمیز کنند.

تجربه احساسی خیلی خوب

نتایج منتشره توسط اتحادیه دندانپزشکان امریکا نشان می دهد که ۸۰ درصد از مصرف کنندگان از نتایج حاصله راضی بوده اند. افرادی که از مسواک برقی استفاده کرده اند، تمیزی بیشتری را در دندان های خود احساس کرده اند. احساس تمیزی بیشتر، با یک احساس خوب در افراد نیز همراه لوده است. با استفاده از دهان شویه و نخ دندان می توانید این احساس را در خود بیشتر کنید. نگران قیمت مسواک برقی نباشید. قابایت های قابل توجه این نوع مسواک در طول زمان، خرید آن را برایتان توجیه خواهد کرد.

 

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


5 + = 13

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top