دلایل قوز کمر چیست؟ برای درمان قوز کمر چه راه حل هایی پیشنهاد می شود؟

1

قوز کمر و انحنا در همان قسمت، از جمله شایع ترین عارضه هایی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند. قوز کمر می تواند دلایلی متعددی داشته باشد که از جمله آن ها می توانیم به کارهای روزمره سخت، نشستن های نادرست و ورزش های نادرست و درنهایت عوامل ژنتیکی اشاره کنیم. اگر مهره های ستون فقرات شما نیز آسیب دیده است می بایست به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید. شاید بپرسید راه حل چیست؟ فرقی نمی کند که قوز شما خفیف باشد و یا شدید؛ استفاده صحیح از قوزبندهای مخصوص (کمربندهای طبی) با صاف کردن بخش های آسیب دیده ستون فقرات، می تواند آسیب دیدگی این عارضه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

قوز کمر سه دلیل عمده دارد؛ حالت اندامی نامناسب، شکل گیری غیرطبیعی مهره ها و همچنین قوزکمر مادرزادی. در ابتدا لازم می دانیم با نقش شکل غیرطبیعی مهره ها در قوز کمر آشنا شوید. مختل شدن خون رسانی به مهره ها و یا عوامل ژنتیکی، ممکن است باعث شوند مهره ها به جای شکل چهارگوش و جعبه مانند، صورتی سه گوش و مثلث مانند به خود بگیرند. این حالت باعث می شود که مهره ها از حالت طبیعی خود خارج شده و قوز کمر شوئرمن رخ دهد. قوز کمر اندامی و یا وضعیتی از دیگر قوزهای کمر ایجاد شده محسوب می شوند. هنگامی که کودک هنگام نشستن بر روی صندلی به عقب خم می شود و یا کیف سنگینی را بر می دارد، در این صورت رباط ها و همچنین عضله های حمایت کننده مهره ها کشیده می شود. این وضعیت باعث خواهد شد تا بیماری قوز کمر رخ دهد. قوز کمر مادرزادی از دیگر دلایل قوز کمر محسوب می شود. به عنوان مثال، در بسیاری از کودکان مشاهده می شود که دو و یا چند مهره به یکدیگر می چسبند. ژنتیک می تواند عامل اصلی قوز مادرزادی به حساب آید.

2

برای درمان قوز کمر، روش های مختلفی پیشنهاد می شود که البته روش های مختلف درمان به سن بیمار، علت شکل گرفتن قوز، نشانه های بیماری و همچنین قوس کمر بستگی دارد. برای درمان قوز کمر، راه های درمانی مختلفی پیشنهاد می شود که ازجمله آن ها می توانیم به تمرینات کششی، مراجعه به فیزیوتراپ، استفاده از قوزبند، درمان شیمیایی و جراحی اشاره کرد. توصیه می شود در مراحل ابتدایی شروع بیماری، قبل از آن که بیماری تشدید شود، به پزشک مراجعه کنید تا بر اساس رادیولوژی که انجام می شود، میزان انحنا و افزایش آن تشخیص داده شود. اگر قوز به وجود آمده اندامی باشد، می بایست در مراحل ابتدایی شروع بیماری، تمرینات کششی انجام داد تا باعث انعطاف پذیری ستون فقرات شود. مراجعه به فیزیتوراپی، به عنوان روش دومی است که برای درمان قوز کمر پیشنهاد می شود. بهتر است برای تسریع در فرآیند درمان، همزمان با فیزیوتراپی، حرکات ورزشی انجام شده و یا از قوزبند و یا قوزبندک استفاده شود. استفاده از قوزبند، بهترین راه درمان برای مواقعی است که احساس می کنید، بیماری پیشرفت کرده است. با خرید قوزبند می توانید به ستون فقرات کمک کرده و از افزایش قوز پیشگیری کنید. در برخی موارد نیز مشاهده می شود که پزشک متخصص برای کاهش درد و سختی کمر، دارو (درمان شیمیایی) تجویز می کند. همچنین در مواقعی که انحنای قوز کمر بیشتر از ۸۰ درجه می شود، در اصطلاح می گوییم فرد به قوز پیشرفته مبتلا است. در این صورت، به جز جراحی، روش های دیگر درمان تأثیر قابل توجهی در روند بهبودی شخص نخواهد داشت. اگر قوز کمر شما تشدید شود، علاوه بر تحت فشار قرار گرفتن ستون مهره ها، فشردگی اعصاب و درد طاقت فرسای کمر نیز برای فرد به وجود می آید. در رایج ترین عمل جراحی که برای درمان قوز کمر کاربرد دارد، چند مهره که بیشترین آسیب را دیده باشند، به همدیگر جوش می خورند.

3

در ادامه قصد داریم در مورد مزایای خرید قوزبند و استفاده از آن، بیشتر توضیح دهیم. مهم ترین مزیتی که قوزبند دارد این است که وضعیت قرار گرفتن اندام های بدن را به طور صحیح حفظ می کند. استفاده از قوزبند برای افرادی که مجبور هستند ساعت های طولانی در خانه و یا محل کار در حالت نشسته قرار گیرند، توصیه می شود. همچنین خرید قوزبند برای افرادی که در معرض ابتلا به ضعف های عضلانی قرار دارند، بسیار کاربردی است. همچنین قابل تنظیم بودن کش قوزبند به شما کمک خواهد کرد تا به میزان قابل توجهی از افتادگی شانه ها و قوس کمر پیشگیری کنید.

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


9 − 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top