نبولایزر چیست و چه کاری انجام می دهد؟

1

نبولایزر وسیله ای کاربردی است که به نحوی اثربخش برای استنشاق انواع دارو مورد استفاده قرار می گیرد. با خرید نبولایزر ، می توانید انواع دارو را در هر زمان و مکان از طریق تنفس مصرف کنید. نبولایزر به طور مستقیم، آسان و سریع، داروها را به شش ها منتقل کرده و باعث اثربخشی سریع تر می شود. به عنوان مثال، ممکن است یک داروی تزریقی برای بیماری برونشیت تأثیر زیادی نداشته باشد ولی با استفاده از دستگاه نبولایزر می توان دارو را مستقیماً به دستگاه تنفس رساند که این موضوع قابل توجه است. نبولایزر ، دارو را به هوای استنشاقی تبدیل می کند که به راحتی قابل تنفس است. این وسیله برای کودکانی که از خوردن شربت و یا قرص خودداری می کنند، بسیار مناسب است. این درمان، به خصوص در وضعیت هایی مانند آسم و برونشیت شدید بسیار مؤثر است و به دلیل جلوگیری از تأثیر دارو بر بافت های دیگر بدن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نبولایزر با توجه به نوع داروی مصرفی باعث بهبود تهویه، افزایش عملکرد ماهیچه های تنفسی، جلوگیری از تجمع ترشحات ریوی، بهبود استقامت فعالیت های عمومی، بهبود سرفه، پیشگیری از آتلکتازی، کاهش چسبندگی، کمک به بازگشت خون، کاهش اسپاسم و کاهش درد بسیار مؤثر است. نبولایزرها در بیمارستان، خانه و همچنین برای مرطوب کردن هوا کاربرد دارند.

2

نبولایزرها در دو دسته رایج کمپرسوری و اولتراسونیک در بازار عرضه شده اند. نبولایزرهای کمپرسوری از رایج ترین نوع کمپرسورها و نبولایزرهای اولتراسونیک از جدیدترین نبولایزرهای عرضه شده در بازار می باشند که نقش مفیدی در درمان بیماری های تنفسی دارند. نبولایزرهای کمپرسوری در مقایسه با نبولایزرهای اولتراسونیک، ابعاد مناسب و وزن کمتری داشته و همین موضوع باعث شده است که به طور قابل توجهی مورد اقبال عموم قرار گیرند. نحوه عملکرد نبولایزرهای اولتراسونیک با نبولایزرهای کمپرسوری متفاوت است. این نبولایزرها با استفاده از امواج فوق صوت، مولکول های دارویی را به ذرات کوچک و قابل استنشاق تبدیل می کنند. اُمرن و بیورر ازجمله برندهای مطرحی می باشند که با استفاده از فناوری صفحات مشبک و امواج اولتراسونیک، بهترین نبولایزرهای اولتراسونیک دیجیتالی را راهی بازار کرده اند. توصیه می کنیم، برند و کارایی نبولایزر را فدای قیمت نبولایزر نکنید.

پنوماتیک نبولایزر، آب را به ذرات ریز تقسیم می کند. این کار توسط اکسیژن فشرده و یا هوای فشرده که توسط یک پمپ هوا و یا سیلندر که برای کمپرس کردن هوا در داخل دستگاه تعبیه شده، صورت می گیرد. حال گاز از طریق یک روزنه خارج شده و از بالای یک لوله مویین حاوی محلول دارو عبور می کند. فشار منفی ایجاد شده از حرکت هوای فشرده شده، باعث می شود که دارو از دیواره مویین محفظه به بالا کشیده شده و از قسمت انتهایی نبولایزر خارج شود. این ذرات پس از عبور از یک قسمت که برای جداسازی هوای دم و بازدم قرار داده شده است، به بیمار منتقل می شوند.

3

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


9 − = 8

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top