آشنایی با ساز ترومپت

ترومپتقدمت ترومپت را میتوان به ۱۵۰۰ سال قبل ازمیلاد مسیح ویا حتی زودتر از آن دانست. ترومپت از ساز هائی است که صدائی بلند , نافذ و زیبا دارد . صدای دو ترومپت برابر است با ۲۰ تا ۳۰ ویولن در ارکستر .
ترومپت از این جهت بیشتر در همنواز استفاده می شود. قسمت دهانی ترومپت فنجانی شکل و کم عمق است . و انتهای ساز به ناقوسی نه چندان بزرگ ختم می شود.
ترومپت دارای سه دگمه متصل به سه دریچه است , فشار بر دگمه اول , دریچه مربوطه را باز کرده و طول لوله را در مجموع آنقدر زیاد می کند که صدای حاصل یک پرده بم می شود , دگمه دوم هر گاه به پائین فشار داده شود , صوت حاصل نیم پرده و دگمه سوم , یک پرده و نیم پائین می آید.
درترومپت از آلیاژ برنج بیشتری استفاده شده است. افرادی که نوازنده این ساز می باشند را اصطلاحا” Trumpeterیا Trumpet player می نامند. مرسوم ترین ترومپت اغلب روی سی بمل تنظیم می شوند که نت دو میانه دونت زیر تر از سیبمل می باشد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


+ 6 = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top