چرا دوچرخه سواری کوهستان؟!

mountain-biking1-(1).jpgFFFF

دوچرخه کوهستان (Mountain bicycles) برای راندن بیرون جاده‌ای هستند. دوچرخه کوهستان در خاکی، آسفالت، سربالایی، سرپایینی و هر جایی با هر نوع شیبی به شما کمک می‌کند که نهایت لذت را از دوچرخه‌سواری ببرید.
دوچرخه کوهستان دارای ۴ مدل مشهور می باشد که این دوچرخه ها دارای لاستیک زخیم و عاجدار می باشند که باعث بالا رفتن اصطکاک با زمین و حرکت بهتر در محیطهای کوهستانی شده و فرمان صاف که سبب کنترل بهتر و کمک فنر که ضربه ها را بگیرد و دنده های زیاد که بتواند در شیب های تند با کمک آن بالا برویم و ترمزهای مقاوم که در سراشیبی های کوهستان عملکرد خوبی داشته باشد. این ۴ مدل عبارتند از: «کراس کانتری»، «دان هیل»، «تریال» و «فیری راید»

اگر کوهنورد یا  دوست دار طبیعت هستید دوچرخه کوهستان به دو دلیل به شما توصیه می شود:

اول در دوچرخه سواری کوهستان، از محیط کوهستان، جنگل ، کویر و دشت لذت می برید با این تفاوت که بسیاری از مسیرها یا مسیر کوهنوردی نیست و یا اجرای یک برنامه پیاده روی مشابه به زمان بیشتری احتیاج داره و با دوچرخه سواری لذتی چندین برابر به شما میدهد.

دوم کسب آمادگی جسمانی با انجام دوچرخه سواری برای کوهنوردی است. این رابطه بین دوچرخه سواری و کوهنوردی یعنی خیلی از دوچرخه سواران کوهستان برای کسب آمادگی جسمانی، کوهنوردی می کنند.

 

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


− 1 = 0

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top