انجام ورزش‌های هوازی حافظه را تقویت می‌کند

wtkoy8td

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت MNT، داشتن آمادگی هوازی خوب بر روی حجم هیپوکامیرس تاثیرگذار نیست اما بر قسمتی از مغز (entarhind cortex) که مربوط به حافظه است تاثیر دارد.

داشتن کارایی هوازی شاید به صورت مستقیم با بهتر بودن حافظه در ارتباط باشد اما افرادی که entarhind cortex، قشری از مغز که با حافظه در ارتباط است در مغز آنها ضخیم‌تر است حافظه بهتر دارند.

نتایج این تحقیقات که توسط محققان دانشگاه بوستون انجام شده است، در مجله «nearaimage» منتشر شده است.

این مطالعات بر روی افراد بین ۱۸ تا ۳۵ سال انجام شده است. در این بررسی‌ها میزان اکسیژن و دی‌اکسید کربن موجود در دم و بازدم این افراد به هنگام ورزش اندازه‌گیری شد. از این افراد عکسبرداری MRI انجام شد و میزان کارآیی حافظه آنها بررسی شد.

میزان آمادگی هوازی این افراد نیز بدین شکل بررسی شد. مدیر این تحقیقات می‌گوید: مطالعات ما نشان داده است که ورزش هوازی بر حافظه تاثیر مثبت می‌گذارد.

انجام ورزش‌های هوازی برای افرادی که احتمال کاهش کارآیی شناختی در آنها وجود دارد مفید است. افراد جوانی که آمادگی هوازی خوبی دارند قسمت مربوط به حافظه در مغزشان کارایی بهتری دارد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


8 − 3 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top