راهنمای جامع خرید دوچرخه ثابت ورزشی

1

آیا مایل هستید هر روز عصر، بعد از آن که ساعت کاری تان به پایان رسید، به جای تحمل ترافیک و رفتن به باشگاه، بتوانید با خرید وسایل ورزشی همانند دوچرخه ثابت در خانه سلامتی بدن خود را تضمین کنید؟ با دستگاه های ورزشی خانگی همچون الپتیکال، تردمیل و دوچرخه ثابت ورزشی چقدر آشنایی دارید؟ برای خرید دوچرخه ثابت ورزشی چه معیارهایی را می بایست درنظر بگیرید.

علاوه بر ترافیک و شلوغی خیابان ها، ورزش کردن در روزهای سرد سال همچون پاییز و زمستان، سختی های خاص خود را دارد. دوچرخه ثابت ورزشی می تواند یک جایگزین عالی برای ورزش در هوای سرد باشد. شخصی بودن دستگاه ورزشی دوچرخه ثابت، از دیگر مزیت های خرید دوچرخه ثابت ورزشی است و نباید نگران تمیزی آن قبل و بعد از ورزش کردن باشید. با توجه به بالا بودن قیمت دستگاه های ورزشی خانگی ازجمله قیمت دوچرخه ثابت ورزشی ، لازم می دانیم که با معیارهای مهم در خرید دوچرخه ثابت ورزشی آشنا شوید تا در نهایت بتوانید با اطلاعات و آگاهی کامل اقدام به خریدی هوشمند کرده و از خرید خود راضی باشید. نوع سیستم مقاومت، تنظیم صندلی، نوع پدال، صفحه نمایشگر و تحمل وزن ازجمله مهم ترین معیارهایی است که توصیه می شود در خرید این دستگاه درنظر بگیرید.

نوع سیستم مقاومت

دوچرخه های ثابت ورزشی به جای دنده، دارای سیستم مقاومت هستند که قادر است میزان فشاری که توسط پاهای شما به پدال ها وارد می شود را کنترل کند. در این نوع دوچرخه ها برای افزایش و یا کاهش مقاومت از دو روش استفاده می شود: تسمه نمدی و تسمه مگنتی. عملکرد تسمه های نمدی به این صورت می باشد که اگر دستگیره تنظیم قدرت را در جهت افزایش قدرت حرکت دهید، تمسنه نمدی سفت می شود و درنتیجه نیاز است با قدرت بیشتری پدال بزنید. عکس این موضوع نیز صادق است. اگر دوست دارید حس دوچرخه سواری در یک مسیر سراریزی را داشته باشید، کافی است دستگیره تنظیم قدرت را در جهت کاهش قدرت حرکت دهید. تسمه نمدی شل می شود و به نیروی کمتری برای پدال زدن نیاز دارید. تسمه های مگنتی در مقایسه با تسمه های نمدی، صدای کمتری داشته و همچنین روان تر هستند. در دوچرخه های دارای این نوع تسمه، به جای استفاده از تسمه فیزیکی، از دو آهنربای قوی میان پدال و بدنه استفاده شده است. وقتی آهنرباها به هم نزدیک می شوند، چرخاندن پدال ها دشوارتر و زمانی که از هم فاصله می گیرند، به زحمت بیشتری برای پدال زدن نیاز دارید.

2

تنظیم صندلی

قابلیت تنظیم زین در ارتفاع و چپ و راست، یکی از ملاک های مهم در انتخاب دوچرخه ثابت ورزشی است که امروزه اکثر دوچرخه های ثابت، دارای دکمه های تنظیم سرعت به صورت مکانیکی و دیجیتالی هستند. صندلی دوچرخه ثابت را می توانید با توجه به میزان قد و ابعاد بدنی خود کنترل کنید.

نوع پدال دوچرخه ثابت

متناسب بودن طول و پهنای پدال با اندازه پاهای فرد باعث خواهد شد تا ورزشکار در هنگام پدال زدن، راحتی بیشتری را احساس کند. همچنین برخی از پدال ها مجهز به قفل پدال هستند که به شما کمک می کنند پاهایتان در داخل پدال سفت مانده و از حرکت اضافی جلوگیری شود.

3

صفحه نمایشگر

آیا دوست ندارید بر روی دوچرخه ای رکاب بزنید که دارای نمایشگر لمسی به همراه قابلیت هایی مانند اتصال به بلوتوث و پخش موزیک هست. از کنار این موضوع به سادگی نگذرید. این که بدانید سرعت پدال زدن شما چقدر است، چقدر مسافت طی کرده اید، از زمانی که شروع به پدال زدن کرده اید چقدر کالری سوزانده اید، کدام برنامه های ورزشی را می توانید انتخاب کنید و مواردی از این شکل، همگی می توانند به تداوم پدال زدن شما در مدت ورزش کمک کنند.

تحمل وزن دوچرخه ثابت

حداکثر وزن قابل تحمل، از دیگر معیارهای کلیدی است که می بایست در خرید دوچرخه ثابت درنظر داشته باشید. توصیه می کنیم دستگاهی خریداری کنید که حداقل ۱۰ کیلو بیشتر از وزن مصرف کننده قادر به تحمل وزن باشد. این موضوع باعث خواهد شد تا در بلندمدت با مشکل و استهلاک بالا مواجه نشوید.

فروشگاه اینترنتی زنبیل را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

با عضویت در اینستاگرام زنبیل اولین فردی باشید که از جدیدترین اخبار و رویدادهای این فروشگاه مطلع شده و ازتخفیفات و جشنواره های آن بهره مند می گردد.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


− 1 = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top