بهترین تمرین‌ برای مردان در سنین‌ مختلف

io4kd0x0

 با بالا رفتن سن تغییراتی در بدن هر انسانی رخ می دهد. به همین دلیل است که شاید یک نوع ورزش مناسب هر سنی نباشد. با رسیدن به مراحل مختلف زندگی باید تغییرات خاصی در روش ورزش کردن به وجود بیاورید. ورزشی که انجام می دهید باید مناسب سن و فیزیک بدنتان باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان،مربی ورزش می تواند ورزش های مناسب هر فرد را تعیین کند . شما می توانید با مشورت با یک متخصص ورزشی ، ورزش مناسب خود را آغاز کنید.
۱۶-۱۹ ساله ها
در این مرحله سنی که یک پسر به یک مرد بالغ تبدیل می شود، عملکرد هورمونی نیز در بدن بیشتر است. بنابراین بهتر است به جای وزنه برداری یک فعالیت بهتری را انتخاب کنید.در نوجوانی بدن انعطاف پذیر ترو سریع تر است. بهتر است که مهارت های ورزشی و هماهنگی بدنی را تقویت کنید.

۲۰-۳۰ ساله ها
این سن برای ساخت عضلات ایده آل است زیرا قدرت بدنی به اوج می رسد.به این ترتیب، وزنه سنگین بزنید و تا حد امکان هر چه می توانید از مربی یاد بگیرید.برای پایه گذاری، بهتر است فعالیت ورزشی را محدود و روی عضله سازی تمرکز کنید.

۳۰-۴۰ ساله ها
در این مرحله ورزش با شدت بالا برای افزایش متابولیسم مفید است. پس ازدهه سوم زندگی احتمال تراکم چربی شکم افزایش می یابد و میزان تستوسترون به تدریج افت می کند. بنابراین ورزش ها باید شدیدتر شود.

۵۰-۶۰ ساله ها
معمولا در این سنین، مردان، دو چرخه سواری و دو را ترجیح می دهند.اما اگر می خواهید توده عضلانی را حفظ کنید باید تمرین قدرتی نیز انجام دهید. توجه داشته باشید که این موضوع به تصمیم شما بستگی دارد. تنها کسانی که از دهه دوم زندگی به وزنه برداری می پردازند می توانند این کار را در دهه پنجم نیز انجام دهند . اما اگر به این ورزش علاقه ندارید برای بهبود انعطاف پذیری بدن به یوگا بپردازید.
۶۰-۷۰ساله ها
در این سن کیفیت زندگی شما به میزان ورزشی که در سنین جوانی انجام داده اید بستگی دارد.بنابر این بهتر است که ورزش را در این سن نیز ادامه دهید.برای حفظ توده عضلات لازم نیست از وزنه های سنگین استفاده کنید،وزنه های سبک کفایت می کند.در این سن، ورزش باید بهانه فعال ماندن باشد.

منبع:سایت MSN

 

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


+ 7 = 14

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top