این ده فرمان را بخاطر بسپارید!

Untitled-1-640x4804.jpgff

پرفسور کارل دیم، اصول ورزش را در ده محور تنظیم کرده است که با نام ده فرمان ورزش جوانمردانه مشهور است که  شامل موارد زیر است:

۱- ورزش کن تازمانی که زنده ای و تا هنگامی که قدرت داری ولی مطیع قوانین ورزش باش، درحالی که استقامت و پایداری می کنی به وظایف خود آشنا و از ان شاد باش.

۲- به خاطر ورزش، ورزش کن نه به منظور نفع شخصی یا جاه طلبی، به قوانین و دوستانت وفادار باش؛ قوی بودن جزیی از خوب بودن است.

۳-هیچوقت مایوس نشو و زمین ورزش را ترک نکن نه هنگام تمرین و نه هنگام مسابقه، ولی بدان که ورزش را با تمام نقاط مثبتش، ارزش یک ساعت مصدوم شدن را ندارد .

۴-هنگام ورزش تمام قدرت خودت را صرف کن ولی توجه داشته باش که ورزش همه زندگی نیست، بلکه نوایی است که زندگی را همراهی می کند .

۵- قوی ترین حریف را انتخاب کن ولی اورا صمیمی ترین دوست خود بدان، فراموش مکن که همیشه حق با مهمان است.

۶- لاف مزن و با افتخار پیروز شو، هنگام باخت بهانه نیاور، مهم تر از هر بردی رفتار و برخورد توست.

۷- از زیر هیچ نبردی شانه خالی نکن وبا کمال جوانمردی از هربرد تصادفی چشم پوشی کن، سعی کن به جای تشویق تماشاچیان، رضایت وجدانت را بدست بیاوری.

۸- مطیع داور باش بدون کوچک ترین اعتراضی، حتی اگر به نظر تو در قضاوت اشتباه می کند.

۹- اولین تبریک به حریف برنده ات و اولین تشکر به حریف بازنده ات باید از طرف تو گفته شود. تو اجازه داری برای خودت، تیم و باشگاهت فقط یک آرزو داشته باشی و ان این است: امیدوارم همیشه حریف بهتر برنده شود.

۱۰- بدن خودت را تمیز و روحت را پاک نگه دار.

منبع: وبلاگ کوهنوردی

 

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


− 5 = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top