بیست و یکم تیرماه به مواد پلاستیکی نه بگوئیم!

پلاستیک-وبلاگ-2104n

۲۱ تیر با همکاری ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سازمان میادین میوه و تره­ بار، شرکت خدماتی کالای شهروند روز و فعالان محیط زیست «بدون پلاستیک» نامگذاری شده است.
زباله های پلاستیکی یکی از بزرگ ترین مشکلات زیست محیطی در جهان است. پلاستیک به علت قابلیت های فراوان و قیمت ارزان به شکل های مختلف مورد استفاده روزمره قرار می گیرد. مواد پلاستیکی، به علت مصرف روزانه و عمومی آنها و تقریبا استفاده به صورت یکبار مصرف و تبدیل سریع به زباله های غیرقابل تجزیه و غیر قابل بازیافت، مشکلات و معضلات بسیاری را برای محیط زیست بوجود آورده است. پلاستیک رها شده در طبیعت پس از تجزیه خاک را آلوده می کند، شیرابه آن به آب های زیرزمینی نفوذ می کند، پس از سوزانده شدن باعث آلودگی هوا می شود، مرگ گونه های زیستی را رقم می زند و برای انسان به جهت خطر ایجاد سرطان مضر است و با در نظر گرفتن سهم آن در زباله تولیدی شهری یک مخاطره اساسی که باید با آن مقابله کرد.

برای حفظ محیط زیست، نجات طبیعت و در نهایت نجات کره زمین از غرق شدن در زباله پلاستیکی؛ از نایلکس، ظروف پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف استفاده نکنیم و سهم خود را برای کاهش آلودگی، در این روز و روزهای دیگر سال ادا کنیم.

برچسب ها :
مطلب قبلی:
مطلب بعدی:

ارسال پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلد های الزامی با (*) علامت گذاری شده اند.

*


9 − = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top